GlobaLeaks - en to ba translation catalogue (565 entries)

en: Log in
ba: Инеү

en: Theme customization
ba: Теманы көйләү

en: Languages
ba: Телдәр

en: Text customization
ba: Тексты көйләү

en: Question templates
ba: Һорауҙар өсөн ҡалыптар

en: Questionnaires
ba: Һорауламалар

en: Add new questionnaire
ba: Яңы һораулама өҫтәргә

en: Home
ba: Баш бит

en: Changelog
ba: Үҙгәрештәр журналы

en: License
ba: Лицензия

en: Templates
ba: Шаблондар

en: Delete
ba: Юйырға

en: Anomalies
ba: Аномалиялар

en: Preferences
ba: Көйләүҙәр

en: file unavailable
ba: файл табылманы

en: Date
ba: Дата

en: Expiration date
ba: Ғәмәл мөҙҙәтенең тамамланыу датаһы

en: Last Access
ba: Һуңғы тапҡыр ингән

en: Files
ba: Файлдар

en: Comments
ba: Комментарийҙар

en: Messages
ba: Хәбәрҙәр

en: Details
ba: Аныҡлауҙар

en: Platform wizard
ba: Платформа оҫтаһы

en: CREDIT CARD
ba: КРЕДИТ КАРТАҺЫ

en: YOUR NAME
ba: ҺЕҘҘЕҢ ИСЕМ

en: Label the report
ba: Материалдар бирелешен билдәләү

en: Postpone the expiration date
ba: Мөҙҙәт тамамланышын кисектереү

en: Select all
ba: Тотошлай һайларға

en: Deselect all
ba: Һайланғанды кире ҡағыу

en: Refresh
ba: Яңыртыу

en: Preview
ba: Алдан ҡарау

en: The whistleblower has already read the last update
ba: Информатор һуңғы яңыртыуҙар менән танышып та сыҡҡан

en: The whistleblower has not read the last update yet
ba: Информатор һуңғы яңыртыу менән әлегә танышмаған

en: Move up
ba: Өҫкә шылдырырға

en: Move down
ba: Аҫҡа шылдырырға

en: Move left
ba: Һулға шылдырырға

en: Move right
ba: Уңға шылдырырға

en: Import
ba: Тейәргә

en: Export
ba: Ебәрергә

en: Save all
ba: Бөтәһен дә һаҡларға

en: Access control
ba: Инеү мөмкинлеген контролдә тотоу

en: Number
ba: Номер

en: Email
ba: Эл.адрес

en: Regular expression validator
ba: Даими сағылыш валидаторы

en: Minimum number of input characters
ba: Индереләсәк символдарҙың минималь иҫәбе

en: Maximum number of input characters
ba: Индереләсәк символдарҙың максималь иҫәбе

en: Earliest selectable date
ba: Һайлауҙың иң тәүге датаһы

en: Latest selectable date
ba: Һайлауҙың һуңғы датаһы

en: 0 = auto
ba: 0 = автоматик

en: Yes
ba: Эйе

en: No
ba: Юҡ

en: Attachment
ba: Ҡушымта

en: Attachments
ba: Ҡушымталар

en: Change your password
ba: Паролде үҙгәртеү

en: User
ba: Ҡулланыусы

en: Motivation
ba: Мотивация

en: Status
ba: Статус

en: Request motivation
ba: Мотивацияға үтенес

en: Reply motivation
ba: Мотивация хаҡында яуап

en: Request status
ba: Статус һорау

en: Custodian
ba: Һаҡлаусы

en: Identity
ba: Шәхес

en: Access requested
ba: Инеүгә рөхсәт һоралды

en: Request access to the whistleblower's identity
ba: Информатор шәхсиәтенә инеүгә рөхсәт һорарға

en: Please write a motivation
ba: Зинһар, мотивацияны билдәләгеҙ

en: Reply to the request
ba: Үтенескә яуап

en: Authorized
ba: Рөхсәт ителде

en: Denied
ba: Кире ҡағылды

en: Waiting for authorization
ba: Авторизацияны көтөү

en: New request
ba: Яңы үтенес

en: Authorize
ba: Рөхсәт итергә

en: Deny
ba: Кире ҡағырға

en: Deny access to the whistleblower's identity
ba: Информатор шәхсиәтенә  инеү мөмкинлеген тыйырға

en: Authorize access to the whistleblower's identity
ba: Информатор шәхсиәтенә инеү мөмкинлегенә рөхсәт бирергә

en: URL redirects
ba: URL-дарҙы икенсе ергә йүнәлтеү

en: Anomaly detection thresholds
ba: Аномалия осрағын табыу тупһаһы

en: Available disk space
ba: Дискылағы буш урын

en: Last update
ba: Һуңғы яңыртыуҙар

en: Disable notifications to administrators
ba: Администраторҙар өсөн белдереүҙәрҙе һүндереү

en: Disable notifications to custodians
ba: Һаҡланыусылар өсөн белдереүҙәрҙе һүндереү

en: Disable notifications to recipients
ba: Ҡабул итеүселәр өсөн белдереүҙәрҙе һүндереү

en: Score
ba: Иҫәп

en: Trigger question
ba: Һорау биреүҙе башлау

en: Triggered by score:
ba: Баһа ярҙамында булдырыла

en: Weak
ba: Көсһөҙ

en: Acceptable
ba: Ҡулланышлы

en: Strong
ba: Ҡеүәтле

en: Silence email notifications
ba: Электрон почталағы белдереүҙәрҙе һүндереү

en: Turn on email notifications
ba: Электрон почталағы белдереүҙәрҙе ҡабыҙыу

en: Input validation
ba: Инеүҙе тикшереү

en: Email address
ba: Электрон  почта адресы

en: Custom
ba: Ҡулланышлы

en: None
ba: Яуап юҡ

en: Regular expression
ba: Даими сағылыш

en: Search
ba: Эҙләү

en: This custom text is no longer displayed on the platform. The original text has either changed or been removed.
ba: Ҡулланыласаҡ текст платформала күрһәтелмәй. Башланғыс текст үҙгәртелгән йәки юйылған

en: Audit log
ba: Аудит журналы

en: Stats
ba: Статистика

en: Activities
ba: Әүҙемлек

en: Reports
ba: Отчёттар

en: Users
ba: Ҡулланыусылар

en: From
ba: Ошонан

en: Number of downloads
ba: Нисәне тейәлгән

en: File size not accepted.
ba: Файл дәүмәленә сикләү хатаһы

en: Maximum file size is:
ba: Файлдың максималь дәүмәле

en: Scheduled jobs
ba: Эштәрҙе планлаштырыу

en: Regenerate
ba: Тергеҙергә

en: Display options alphabetically
ba: Варианттарҙы алфавит буйынса күрһәтергә

en: Enable email notifications for:
ba: Электрон почтаның түбәндәгеләр хаҡындағы белдереүҙәрен ҡабыҙыу:

en: Disable
ba: Һүндерергә

en: Remove
ba: Юйырға

en: Use as default
ba: Йәшереп ҡалдырылған буйынса ҡулланыу

en: Collapse
ba: Ябырға

en: Expand
ba: Асырға

en: Select
ba: Һайларға

en: Deselect
ba: Һайлауҙы кире ҡағырға

en: Surname
ba: Фамилия

en: New
ba: Яңы

en: Opened
ba: Асыҡ

en: Closed
ba: Ябыҡ

en: Placeholder
ba: Урынды тултырыусы

en: Print
ba: Баҫып сығарыу

en: Previous
ba: Артҡа

en: Next
ba: Алға

en: First
ba: Беренсеһе

en: Last
ba: Һуңғы

en: Send a test email to your email address.
ba: Һеҙҙең электрон почтаға һынамаҡҡа хат ебәреү

en: Block the submission
ba: Документтар тапшырыуҙы туҡтатыу

en: Skip the recipient account creation.
ba: Ҡабул итеүсенең иҫәп яҙмаһын булдырыуҙы үткәреү

en: Send activation link
ba: Активация һылтанмаһын ебәрергә

en: Password reset
ba: Паролде алып ташлау

en: One or more recipients have not performed the first login yet. This means they won't be receiving reports.
ba: Бер йәки бер нисә ҡулланыусы тәүге инеүҙе башҡармаған. Был уларҙың отчет алмаясағын белдерә.

en: This user has not performed the first login yet.
ba: Был ҡулланыусы тәүге инеүҙе әлегә башҡармаған

en: seconds
ba: секунд

en: This domain name is not available.
ba: Был домен исеменә инеү мөмкинлеге юҡ

en: Mark as important
ba: Мөһим тип билдәләргә

en: Copy to clipboard
ba: Алмаштырыу буферына күсермәһен ҡуйыу

en: Logout
ba: Сығыу

en: Give this recipient ability to grant user access to reports
ba: Был ҡабул итеүсегә ҡулланыусылар отчетына инеү мөмкинлегенә рөхсәт  бирегеҙ

en: Grant access
ba: Инеү мөмкинлеге биреү

en: Revoke access
ba: Инеү мөмкинлеген кире алырға

en: File a report
ba: Отчет бирергә

en: Before proceeding, please set a new password.
ba: Дауам итерҙән алда, зинһар, яңы пароль ҡуйығыҙ

en: Before proceeding, please enable the two factor authentication.
ba: Дауам итерҙән алда, зинһар, ике факторлы аутентификацияны ҡабыҙығыҙ

en: Enable
ba: Ҡабыҙырға

en: Low
ba: Түбән

en: High
ba: Юғары

en: megabytes
ba: мегабайт

en: percentage
ba: Процент

en: Save
ba: Һаҡларға

en: Type
ba: Тип

en: Severity
ba: Ҡәтғилек

en: Object
ba: Объект

en: ID
ba: ИД

en: Username
ba: Логины

en: Role
ba: Роле

en: Name
ba: Исеме

en: Creation date
ba: Булдырыу датаһы

en: Last access
ba: Һуңғы тапҡыр ингән

en: Whistleblower's last access
ba: Информаторҙың һуңғы инеүе

en: Substatuses
ba: Субстатустар

en: Add
ba: Өҫтәргә

en: Label
ba: Билдә

en: This field is mandatory
ba: Был аҡландың булыуы мотлаҡ

en: Edit
ba: Үҙгәртергә

en: Cancel
ba: Ғәмәлдән баш тартыу

en: Report statuses
ba: Отчеттарҙың статустары

en: Hidden
ba: Йәшерен

en: Description
ba: Һүрәтләү

en: Questionnaire
ba: Һораулама

en: Recipients
ba: Ҡабул итеүселәр

en: days
ba: көн

en: Set the value to 0 to disable this feature.
ba: Был функцияны һүндереү өсөн, 0 һанын яҙығыҙ.

en: Show the questionnaire navigation interface
ba: Һораулама менән идара итеү интерфейсын күрһәтеү

en: Allow whistleblowers to select their recipients
ba: Информаторҙарға ҡабул итеүселәрҙе һайлау мөмкинлеге биреү

en: Select all recipients by default
ba: Йәшереп ҡалдырылған буйынса бөтә ҡабул итеүселәрҙе һайлау

en: Maximum number of selectable recipients:
ba: Ҡабул итеүселәрҙең максималь һаны:

en: Show recipients in alphabetical order
ba: Ҡабул итеүселәрҙе алфавит тәртибендә бүлеү

en: Show recipient details on the status page of the report
ba: Материал ебәреү торошо битендә ҡабул итеүсенең мәғлүмәтен күрһәтеү

en: Enable comments
ba: Комментарийҙарҙы ҡабыҙыу

en: Allow the whistleblower to write comments
ba: Информаторға комментарийҙар өҫтәргә рөхсәт итергә

en: Enable private messages
ba: Шәхси хәбәрҙәрҙе файҙаланыу

en: Allow the whistleblower to send messages
ba: Информаторға комментарийҙар ебәрергә рөхсәт итергә

en: Allow the whistleblower to add attachments
ba: Информаторға ебәрелгән документарға ҡушымта өҫтәргә рөхсәт итергә

en: Additional questionnaire
ba: Өҫтәлмә һораулама

en: Scoring system options
ba: Скринг системаһының опциялары

en: Threshold
ba: Тупһа

en: Value
ba: Әһәмиәте

en: Medium
ba: Уртаса

en: Software version:
ba: Программа тәьминиәте версияһы:

en: Restrict access to specific IP addresses
ba: Ҡайһы бер IP-адрестарына инеү мөмкинлеген сикләү

en: Enabled
ba: Ҡабыҙылған

en: Allowed IP addresses
ba: Рөхсәт ителгән IP-адрес

en: Admin
ba: Админ

en: Recipient
ba: Ҡабул итеүсе

en: Each entry must be separated with a comma.
ba: Һәр яҙма өтөр менән айырылырға тейеш

en: Example:
ba: Миҫал:

en: Hostname
ba: Сайттың адресы

en: Organization
ba: Ойошма

en: Invalid email address
ba: Дөрөҫ булмаған электрон адрес

en: City
ba: Ҡала

en: Country
ba: Ил

en: Country code
ba: Илдең коды

en: Generate
ba: Етештереү

en: Private Key
ba: Йәшерен асҡыс

en: Certificate Signing Request
ba: Сертификат яҙҙыртыуға үтенес

en: Download
ba: Күсереп алыу

en: Certificate
ba: Сертификат

en: Valid until:
ba: Ошоға тиклем яраҡлы:

en: Issuer:
ba: Сығанаҡ

en: Intermediate Certificates
ba: Аралыҡ сертификаттары

en: Reset
ba: Алып ташларға

en: The platform supports the configuration of HTTPS through this interface.
ba: Платформа HTTPS көйләүен ошо интерфейс аша хуплай

en: Automatic configuration
ba: Автоматик көйләү

en: Using automatic HTTPS configuration will handle the entire process of requesting, enabling and renewing certificates from the Let's Encrypt Certificate Authority.
ba: HTTPS  автокөйләүе Let's Encrypt Certificate Authority сертификаттарының үтенес, тоҡандырыу, яңыртыу процесы менән идара итә

en: The platform must be reachable through a public IP address and the selected hostname must have a DNS record referencing that address.
ba: Платформа асыҡ IP-адрес аша инеү мөмкинлегенә эйә булырға, һәм  уның һайланған хост исеменә тап килгән DNS-яҙма булырға тейеш

en: Proceed
ba: Дауам итергә

en: Manual configuration
ba: Ҡул ярҙамында көйләү

en: The manual configuration wizard will guide you through the setup of HTTPS from an alternative Certificate Authority.
ba: Сертификация альтернатив үҙәктең HTTPS-ын көйләүгә мөмкинлек биреп, ҡул ярҙамында көйләү оҫтаһы һеҙҙе конфигурация процесы аша үткәрәсәк

en: Disabled
ba: Һүндерелгән

en: Auto-renewal
ba: Автоматик оҙайтыу

en: Tor Onion Service
ba: Tor Onion сервисы

en: Anonymize outgoing connections
ba: Тәүге тоташтырыуҙы аноним итеү

en: Let the platform be reachable without Tor
ba: Платформаға Tor ҡулланмайынса инеү мөмкинлеге бирергә

en: Roles enabled to use the platform without Tor
ba: Tor ҡулланмайынса платформаға инеү мөмкинлеге кемгә рөхсәт ителгән

en: Whistleblower
ba: Информатор

en: To
ba: Шуға

en: SMTP email address
ba: SMTP электрон адресы

en: SMTP server address
ba: SMTP серверының адресы

en: SMTP server port
ba: SMTP серверының порты

en: Security
ba: Хәүефһеҙлек

en: Require authentication
ba: Аутентификация талап итеү

en: Password
ba: Пароль

en: Number of hours before sending a report expiration alert
ba: Отчеттың ғәмәл мөҙҙәте сығыу тураһындағы иҫкәртмәне ебәрерҙән алдағы сәғәттәр һаны

en: Test the configuration
ba: Конфигурацияны тикшерергә

en: Reset SMTP configuration
ba: SMTP конфигурацияһын алып ташлау

en: Reset notification templates to default
ba: Йәшереп ҡалдырыу мөһимлегенең белдереүҙәре ҡалыптарын алып ташлау

en: Template
ba: Шаблон

en: Question
ba: Һорау

en: Single-line text input
ba: Бер юллыҡ текст

en: Multi-line text input
ba: Күп юллыҡ текст

en: Selection box
ba: Һайлау  аҡланы

en: Multiple choice input
ba: Һайлау күплеге менән индереү

en: Checkbox
ba: Әләм

en: Terms of service
ba: Хеҙмәтләндереү шарттары

en: Date range
ba: Даталар диапазоны

en: Group of questions
ba: Һорауҙар төркөмө

en: Row
ba: Юл

en: Column
ba: Колонка

en: Width
ba: Киңлеге

en: Question group
ba: Һорауҙар йыйылмаһы

en: Hint
ba: Һүҙ ярҙамы

en: Mandatory
ba: Мотлаҡ

en: Accept multiple file uploads
ba: Бер нисә файлды тейәргә рөхсәт итергә

en: Accept multiple answers
ba: Бер нисә яуапты ҡабул итеү

en: Template override
ba: Шаблонды яңынан билдәләү

en: Phone number
ba: Телефон номеры

en: Text
ba: Текст

en: Checkbox label
ba: Әләм билдәһе

en: Add multimedia content
ba: Мульти-медия контентын өҫтәү

en: Image
ba: Һүрәт

en: Audio
ba: Аудио

en: Video
ba: Видео

en: Trigger conditions
ba: Тоҡандырыу шарттары

en: Sufficient
ba: Ҡәнәғәтләнерлек

en: Options
ba: Дәүмәле

en: Addition
ba: Өҫтәлмә

en: Multiplier
ba: Мультипликатор

en: Questions
ba: Һорауҙар

en: Add new question
ba: Яңы һорау өҫтәргә

en: Add question from template
ba: Ҡалыптан һорау өҫтәү

en: Duplicate
ba: Дубликат

en: Steps
ba: Аҙымдар

en: Logo
ba: Логотип

en: Project name
ba: Проект исеме

en: Homepage title
ba: Өй сәхифәһенең исеме

en: Presentation
ba: Презентация

en: Question to solicit possible whistleblowers
ba: Потенциаль информаторҙар өсөн һорауҙар

en: Whistleblowing button
ba: Хәбәр биреү кнопкаһы

en: Disclaimer
ba: Төҙәтмә

en: Footer
ba: Аҫҡы колонтитул

en: Upload
ba: Йөкмәү

en: Language:
ba: Тел:

en: Add custom text
ba: Үҙ тексыңды өҫтәү

en: Custom text
ba: Үҙеңдең текст

en: Original text
ba: Баштағы текст

en: Original translation
ba: Баштағы тәржемә

en: Custom translation
ba: Үҙеңдең тәржемә

en: Disable submissions
ba: Материалды баҫтырып сығарыу мөмкинлеген тыйыу

en: Enable encryption
ba: Шифрларға

en: Enable administrators to change user passwords
ba: Администраторҙарға ҡулланыусылар паролен үҙгәртергә рөхсәт итергә

en: Administrators authorized to change user passwords:
ba: Администраторҙарға ҡулланыусылар паролдәрен үҙгәртергә рөхсәт ителде

en: Enable multisite feature
ba: Мульти-сайттар көйләүен ҡабыҙыу

en: Enable simplified login
ba: Ябай инеү мөмкилеге бирергә

en: Enable search engines indexing
ba: Эҙләү системаһын индексирлауҙы ҡабыҙыу

en: Default questionnaire
ba: Стандарт һораулама

en: Show contexts in alphabetical order
ba: Контексты алфавит тәртибендә сорттарға айырыу

en: Size limit for file attachments
ba: Ҡушымталар өсөн дәүмәлде сикләү

en: Require two factor authentication
ba: Ике факторлы аутентификацияны талап итеү

en: Password change interval
ba: Паролде алмаштырыу өсөн интервал

en: For security reasons, password changes are required at regular intervals.
ba: Хәүефһеҙлек маҡсатынан, паролде даими рәүештә үҙгәртергә кәрәк

en: Number of days till notifying unread reports to users
ba: Ҡулланыусыларҙың уҡылмаған отчеттары тураһындағы белдереүҙәргә тиклемге көндәр иҫәбе

en: Disable the privacy panel
ba: Йәшерен көйләү панелен һүндереү

en: Enable custom privacy panel
ba: Йәшерен көйләү панелен ҡабыҙыу

en: Custom privacy panel
ba: Йәшерен көйләү панеле

en: Enable custodian user role
ba: Ҡулланыусы-һаҡлаусы ролен ҡабыҙыу

en: Enable scoring system
ba: Скринг системаһын ҡабыҙыу

en: Logging level
ba: Логтарҙы яҙыу кимәле

en: Log accesses of internal users
ba: Эске ҡулланыусыларҙың авторизация журналы

en: Notify administrators of software problems
ba: Программа тәьминиәтендәге проблемалар хаҡында администраторға хәбәр итегеҙ

en: Notify developers of software problems
ba: Программалағы проблемалар хаҡында уйлап табыусыларға хәбәр еткереү

en: By enabling this feature, you will contribute to the development and security of the platform.
ba: Был функцияны ҡабыҙып, һеҙ платформаны үҫтереүгә һәм уның хәүефһеҙлеген булдырыуға үҙ өлөшөгөҙҙө индерәһегеҙ

en: Reset reports
ba: Отчеттарҙы алып ташлау

en: Case management
ba: Кейс менән идара итеү

en: Sites
ba: Сайттар

en: Mode:
ba: Режим

en: Configure
ba: Көйләргә

en: Subdomain
ba: Субдомен

en: Creation date:
ba: Булдырыу датаһы

en: Root domain used for secondary sites
ba: Икенсел сайттар өсөн ҡулланылыусы тамыр домен

en: Use the first site for administrative purposes only
ba: Тәүге сайтты административ маҡсатта ғына ҡулланырға

en: Allow users to sign up
ba: Ҡулланыусыларға теркәлеү рөхсәте бирергә

en: Enable terms of service
ba: Хеҙмәтләндереү шарттарын ҡабыҙырға

en: Title
ba: Исеме

en: Public name
ba: Танылған исеме

en: Send reset link
ba: Ташлау өсөн һылтанма ебәрергә

en: Set password
ba: Пароль ҡуйыу

en: The chosen password is too weak. A valid password should be at least 12 characters long and contain a variety of characters including at least a lowercase character, a capital character, a number and a special character.
ba: Һайланған  пароль үтә көсһөҙ. Ғәмәлдәге пароль иң кәмендә 12 символдан торорға һәм  төрлө символдарҙы, ул иҫәптән,  бәләкәй хәрефте, цифрҙы һәм махсус символды үҙ эсенә алырға тейеш.

en: Force password change
ba: Паролде мәжбүри алмаштыртыу

en: The user will be forced to change its password on next login.
ba: Яңынан ингәнендә ҡулланыусы  паролен алмаштырырға тейеш

en: Disable two factor authentication
ba: Ике факторлы аутентификацияны һүндерергә

en: Language
ba: Тел

en: Enable email notifications
ba: Электрон почта белдереүҙәрен ҡабыҙырға

en: Details of the PGP key:
ba: PGP-асҡыс хаҡында мәғлүмәт:

en: Fingerprint
ba: Эҙ

en: Set up encryption by providing a PGP public key
ba: Аныҡ PGP-асҡыс мөмкинлегендә шифрлау ҡуйырға

en: Give this admin ability to change user passwords
ba: Администраторға ҡулланыусылар паролен үҙгәртергә мөмкинлек биреү

en: Forcefully selected
ba: Үтенес буйынса һайланды

en: Allow the recipient to delete reports
ba: Ҡабул итеүсегә отчеттарҙы юйыу рөхсәте биреү

en: Allow the recipient to postpone the report expiration date
ba: Ҡабул итеүсегә отчеттарҙың мөҙҙәт ғәмәле сығыуын кисектереүгә рөхсәт бирергә

en: Give the user administrative access to the following features:
ba: Ҡулланыусыға түбәндәге файлдарға инеү мөмкинлеге бирегеҙ

en: Request date
ba: Үтенес датаһы

en: Report date
ba: Отчет датаһы

en: Authorization
ba: Авторизация

en: Requests
ba: Үтенестәр

en: The validation link is either incorrect or has expired.
ba: Һылтанма тикшереү өсөн дөрөҫ түгел йәки уның мөҙҙәте үткән

en: Your new email address has been validated.
ba: Электрон почтағыҙҙың яңы адресы раҫланды

en: Forgot password?
ba: Паролде оноттоғоҙмо?

en: Enter the two factor authentication code
ba: Аутентификацияның ике факорлы кодын яҙығыҙ

en: Authentication failed
ba: Аутентификация үтмәне

en: The code is either invalid or expired.
ba: Код дөрөҫ түгел йәки уның ғәмәл мөҙҙәте үткән

en: Please select your account:
ba: Иҫәп яҙмағыҙҙы күрһәтегеҙ

en: Now type your password, then click 'Log in':
ba: Хәҙер паролегеҙҙе яҙығыҙ, артабан "Инеү"гә баҫығыҙ

en: Text shown after the user has selected the option.
ba: Ҡулланыусының опция һайлағандан һуң күрһәтеләсәк тексы

en: Confirm
ba: Раҫларға

en: Assign score points
ba: Баһаларға

en: Are you sure?
ba: Шикләнмәйһегеҙме?

en: Close
ba: Ябырға

en: Please note that all the associated data will be permanently deleted.
ba: Иғтибар: булғандарҙың барыһы ла ҡайтанан тергеҙелмәҫлек итеп юйыласаҡ

en: Enable two factor authentication
ba: Ике факторлы аутентификацияны ҡабыҙығыҙ

en: Before proceeding please read carefully the documentation at:
ba: Дауам итерҙән алда, сәхифәләге документация менән ныҡлап танышығыҙ

en: Account recovery key
ba: Иҫәп яҙмаһын тергеҙеүгә асҡыс

en: Make a copy and store it in a safe place. It will be necessary if you lose your password to recover the access to your account without data loss.
ba: Күсермәһен эшләгеҙ һәм хәүефһеҙ урынға урынлаштырығыҙ. Әгәр паролегеҙҙе юғалтһағыҙ, ул һеҙгә, булғандарҙы юғалтмайынса ғына, иҫәп яҙмағыҙға инеүгә рөхсәт алыр өсөн кәрәк буласаҡ

en: Enter a name for the copy
ba: Күсермәнең исемен яҙығыҙ

en: Request support
ba: Хуплауға үтенес ебәрергә

en: Thank you.
ba: Рәхмәт.

en: We will try to get back to you as soon as possible.
ba: Яҡын арала һеҙҙең менән бәйләнешкә инергә тырышырбыҙ

en: Submit
ba: Тапшырырға

en: The connection is not secure.
ba: Тоташтырыу ҡурсаланмаған

en: The platform is still not configured for HTTPS connections and should therefore only be used for testing purposes.
ba: Платформа HTTPS менән тоташтырыуға көйләнмәгән, шунлыҡтан бары тест үткәреү өсөн генә ҡулланырға тейеш

en: Please write a motivation for the reply
ba: Зинһар, яуап мотивацияһын күрһәтегеҙ

en: Send
ba: Ебәрергә

en: By confirming, you will postpone the expiration date to:
ba: Раҫланһа, мәғлүмәттәрҙең мөҙҙәте сығыуын түбәндәге ваҡытҡа арттыраһығыҙ:

en: This is a demo platform, please do not use it for real submissions.
ba: Был демонстрация платформаһы, уны реаль документтар ебәреү өсөн файҙаланмағыҙ

en: Install an authenticator app on your phone
ba: Телефонығыҙға аутентификация өсөн ҡушымта ҡуйығыҙ

en: Scan the QR code with the app
ba: Ҡушымта ярҙамында QR-код сканын эшләгеҙ

en: Error!
ba: Хата

en: Internal server error
ba: Серверҙың эске хатаһы

en: Error on input validation
ba: Инеүҙе тикшергәндәге хата

en: Resource not found
ba: Ресурс табылманы

en: Forbidden operation
ba: Һоралған операция

en: The specified old password is not valid
ba: Күрһәтелгән элекке пароль дөрөҫ түгел

en: Resource can only be accessed via the Tor network
ba: Ресурсҡа инеү мөмкинлеге тик Tor селтәре аша

en: The upload request exceeds the size limit
ba: Серверға файлды тейәү үтенесе ҡуйылған лимитты үтә

en: Current password
ba: Ғәмәлдәге пароль

en: New password
ba: Яңы пароль

en: The new password must be different from the current one.
ba: Яңы пароль элеккеһенән айырылып торорға тейеш

en: Type your new password again
ba: Үҙегеҙҙең яңы паролегеҙҙе яңынан индерегеҙ

en: The two passwords do not match
ba: Индерелгән паролдәр тап килмәй

en: Validation of email address change in progress.
ba: Электрон почта адресын үҙгәртеүгә тикшереү башҡарыла

en: Please check your inbox for further instructions.
ba: Почтағыҙҙы өҫтәлмә инструкциялар барлығын тикшерегеҙ

en: Warning
ba: Иҫкәртеү

en: You are strongly advised to visit this site using the app called Tor Browser, that protects your identity.
ba: Һеҙгә,Tor Browser ҡулланып,  шәхси мәғлүмәттәрегеҙҙе ҡурсалаусы был сайтты күҙәтеп барырға тәҡдим ителә

en: Download the Tor Browser
ba: Tor Browser йөкмәү

en: Then, copy and paste the following address into the Tor Browser:
ba: Артабан күсермәһен эшләгеҙ һәм Tor Browser адрес юлына түбәндәге адресты ҡуйығыҙ:

en: Have you already filed a report? Enter your receipt.
ba: Һеҙ отчет ебәрҙегеҙме? Үҙегеҙҙең квитанцияғыҙҙы индерегеҙ

en: The receipt is either invalid or the report has expired.
ba: Квитанция дөрөҫ түгел йәки отчеттың ғәмәл мөҙҙәте үткән

en: Select a file or drag it here.
ba: Файл һайлағыҙ йәки уны бында күсерегеҙ

en: Size:
ba: Дәүмәл:

en: Uploading files…
ba: Файлдарҙы тейәргә

en: Upload completed successfully!
ba: Тейәү уңышлы тамамланды

en: Estimated upload time:
ba: Тейәүгә бирелгән ваҡыт:

en: Recipients have requested you to fill an additional questionnaire.
ba: Ҡабул итеүселәр һеҙҙән өҫтәлмә һораулама тултырыуҙы үтенделәр

en: Fill the additional questionnaire
ba: Өҫтәлмә һораулама тултырыу

en: From:
ba: Ошонан

en: To:
ba: Быға

en: Filename
ba: Файл исеме

en: Upload date
ba: Тейәү датаһы

en: File size
ba: Файл дәүмәле

en: Questionnaire answers
ba: Һорауламаның яуаптары

en: Step
ba: Аҙым

en: Status:
ba: Статус

en: Files attached by recipients
ba: Ҡабул итеүсе өҫтәгән файлдар

en: Upload a file:
ba: Файлды тейәргә:

en: Welcome!
ba: Рәхим итегеҙ!

en: For the user documentation, visit:
ba: Ҡулланыусының документтары менән түбәндәге биттәрҙә танышырға була

en: If you need technical support, have general questions, or have new ideas for the software:
ba: Әгәр техник ярҙам талап ителһә, дөйөм һорауҙар булһа, программаның тәьминиәтенә тәҡдим булһа:

en: If you want to contribute to software development or report a bug, please open an issue in our ticketing system:
ba: Һеҙ программа тәьмин ителешен булдырыуҙа ҡатнашырға, хаталар тураһында хәбәр итергә теләһәгеҙ, зинһар, беҙҙең хуплау системаһына үтенес ебәрегеҙ

en: Join our chat:
ba: Беҙҙең чатҡа ҡушылыу

en: Follow the project on:
ba: Проект үҫешен күҙәтеп барығыҙ:

en: An update is available:
ba: Яңыртыу асыҡ

en: We recommend that you access the “Preferences” section in order to retrieve your “Account Recovery Key” and store it safely. This key will be necessary to recover your access to the platform and to your data in case you forget your password.
ba: "Иҫәп яҙмаһын тергеҙеү өсөн асҡыс" алыу һәм уны хәүефһеҙ урында һаҡлау өсөн, "Көйләүҙәр" бүлексәһенә инергә тәҡдим итәбеҙ. Был асҡыс, паролегеҙҙе онотҡан осраҡта, платформаға һәм мәғлүмәтегеҙгә рөхсәтте тергеҙеү өсөн кәрәк буласаҡ

en: The provided recovery key is invalid.
ba: Күрһәтелгән тергеҙеү асҡысы дөрөҫ түгел

en: The provided reset token is invalid or expired.
ba: Алып ташлау өсөн күрһәтелгән маркеры дөрөҫ түгел йәки уның ғәмәл мөҙҙәте уҙған

en: Enter your account's username or your email address to request a password reset.
ba: Паролде алып ташлауға үтенес ебәреү өсөн, иҫәп яҙмағыҙҙың ҡулланыусыһы исемен йәки электрон почтағыҙ адресын күрһәтегеҙ

en: Enter your email address to request a password reset.
ba: Паролде алып ташлауға үтенес ебәреү өсөн, электрон почтағыҙҙың адресын күрһәтегеҙ

en: Password reset requested.
ba: Паролде алып ташлау һоралды

en: Enter your account recovery key to complete the password reset procedure
ba: Паролде алып ташлау процедураһын тамамлау өсөн, шифрлауҙы тергеҙеү асҡысын күрһәтегеҙ

en: Access to the whistleblower's identity has been requested to the custodian.
ba: Һаҡлаусыға информатор шәхситенә рөхсәткә үтенес ебәрелде

en: Date of the request
ba: Үтенес датаһы

en: Show
ba: Күрһәтергә

en: Congratulations!
ba: Тәбрикләйбеҙ!

en: You have completed the platform activation.
ba: Һеҙ платформаны әүҙемләштереүҙе тамамланығыҙ

en: Success!
ba: Булды!

en: Your whistleblowing platform is almost ready!
ba: Платформағыҙ хәбәр ебәреү өсөн әҙер тиһәң дә була

en: Check your inbox to activate it.
ba: Почтаны әүҙемләштереү өсөн, "Кереш" папкаһын ҡарағыҙ

en: If not activated within 24 hours the platform will be automatically deleted.
ba: Әгәр платформаны 24 сәғәт эсендә әүҙемләштермәһәгеҙ, ул автоматик рәүештә юйҙырыласаҡ

en: Sign up
ba: Инергә

en: Confirmation
ba: Раҫлау

en: Invalid confirmation
ba: Яраҡһыҙ раҫлау

en: Invalid phone number
ba: Яраҡһыҙ телефон номеры

en: The answer is too short
ba: Яуап үтә ҡыҫҡа

en: The specified input is not valid.
ba: Түбәндәге мәғлүмәттәр яраҡһыҙ

en: The specified input is not valid:
ba: Түбәндәге мәғлүмәттәр яраҡһыҙ

en: please enter a valid email address.
ba: Зинһар, ғәмәлдәге электрон почта адресығыҙҙы күрһәтегеҙ

en: please enter numbers only.
ba: Зинһар, тик цифрҙар ғына яҙығыҙ

en: Submissions disabled
ba: Ябыҡ материалдарҙы ҡуйыу

en: You are connecting to the server without anonymity and this server supports only anonymous submissions
ba: Һеҙҙең серверға ҡушылыуығыҙ ананим түгел, был сервер тик аноним материалдар менән генә эшләй

en: Your report was successful.
ba: Материалдарығыҙ тапшырылышы уңышлы үтте

en: Remember your receipt for this report.
ba: Отчетығыҙ квитанцияһын хәтерегеҙҙә ҡалдырығыҙ

en: Use the 16 digit receipt to log in. It will allow you to view any messages we sent you, and also to add extra info.
ba: Системаға инеү өсөн 16 һандан торған квитанция ҡулланығыҙ. Был һеҙгә ебәрелгән бөтә хәбәрҙәрҙе лә уҡырға, мәғлүмәт өҫтәргә мөмкинлек бирәсәк

en: View your report
ba: Отчетығыҙҙы ҡарағыҙ

en: Recipient selection
ba: Ҡабул итеүсене һайлау

en: Select the recipients of your report:
ba: Отчетығыҙҙы ҡабул итеүселәрҙе һайлағыҙ

en: Recipients selected:
ba: Һайланҡан ҡабул итеүселәр

en: You have reached the maximum number of selectable recipients.
ba: Һеҙ ҡабул итеүселәәрҙең максималь һанына еттегеҙ

en: The following recipients will receive your report and could not be deselected:
ba: Түбәндәге ҡабул итеүселәр отчетығыҙҙы аласаҡ, уларҙы һайлауҙы кисектереп булмай

en: In this step the answers to the following questions are either missing or invalid:
ba: Түбәндәге һорауҙарға яуаптар юҡ йәки уларҙың дөрөҫлөгө икеле

en: You must select at least one recipient.
ba: Һеҙгә иң кәмендә бер ҡабул итеүсене һайлар кәрәк

en: Waiting for the file(s) to finish uploading.
ba: Файл(дар) тейәлә

en: The following steps have errors:
ba: Түбәндәге ғәмәлдәрҙә хаталар киткән:

en: Hide
ba: Йәшерергә

en: The following step-by-step procedure will guide you through creating your whistleblowing platform.
ba: Түбәндәге эҙмә-эҙлекле процедура һеҙгә мәғлүмәт биреү өсөн платформа төҙөргә мөмкинлек бирәсәк

en: Please choose a configuration profile:
ba: Зинһар, конфигурацияның профилен һайлағыҙ

en: Make it possible for this admin to reset user passwords.
ba: Администраторға ҡулланыусыларҙың паролен алып ташларға мөмкинлек бирегеҙ

en: We advise selecting this option if you would like to protect data from being lost in the situation where recipients lose their passwords. On the other hand, we would not advise using this feature if you want to setup a system where only recipients are able to access submissions.
ba: Ҡабул итеүселәрҙең паролдәрен юғалтыу ихтималлығы булып, үҙегеҙҙе мәғлүмәтте юғалтыуҙан ҡурсаларға теләһәгеҙ, һеҙгә был опцияны һайларға тәҡдим итәбеҙ. Икенсе яҡтан, әгәр системаны ебәрелгән материалдарға ҡулланыусылар  инерлек итеп көйләргә теләһәгеҙ,беҙ был функцияны тәҡдим итмәйбеҙ.

en: Please choose a different username.
ba: Зинһар, икенсе исем һайлағыҙ.

en: I have read and agree to the terms of the license.
ba: Лицензия шарттары менән таныштым һәм ризалығымды бирәм

en: You have completed the platform wizard.
ba: Платформаны көйләү оҫтаһы менән эште тамамланығыҙ

en: Please summarize your report in a few words.
ba: Отчетығыҙҙы ҡыҫҡаса сағылдырығыҙ

en: Describe your report in detail.
ba: Отчетығыҙҙы ентекле сағылдырығыҙ

en: Do you want to provide your identification information?
ba: Үҙегеҙ хаҡында мәғлүмәт ҡалдырырға теләйһегеҙме?

en: First name
ba: Исеме

en: Last name
ba: Фамилияһы

en: Alternative contact method
ba: Бәләнештең альтернатив ысулы

en: I prefer to be contacted via this platform only
ba: Минең менән тик платформа аша ғына бәйләнешкә инеүҙәренә өҫтөнлөк бирәм

en: Other
ba: Башҡа

en: Dear {RecipientName},
ba: Хөрмәтле {RecipientName},

en: You're receiving this email because a user account has been created for you on the system: {Site}
ba: Системала һеҙҙең өсөн иҫәп яҙмаһы булдырылғанлыҡтан, һеҙ был хәбәрҙе : {Site}

en: Username: {Username}
ba: Логин: {Username}

en: Activation link: {Url}
ba: Әүҙемләштереү өсөн : {Url}

en: Please click on the activation link to proceed with the account activation and to set your user password.
ba: Иҫәп яҙмаһын әүҙемләштерерҙән һәм үҙегеҙҙең ҡулланыусы паролен ҡуйырҙан алда,  әүҙәмлештереү һылтанмаһына баҫығыҙ

en: After successful activation you will be able to access the system via the following link: {LoginUrl}
ba: Уңышлы әүҙемләштереүҙән һуң, {LoginUrl} һылтанмаһын ҡулланып, һеҙ системаға инә алаһығыҙ

en: Kind regards,
ba: Ихтирам менән:

en: Account activation
ba: Иҫәп яҙмаһын әүҙемләштереү

en: Your whistleblowing platform is now accessible at:
ba: Һеҙҙең мәғлүмәт платформаһына ошо адрес буйынса инергә була:

en: To log in, visit:
ba: Системаға инер өсөн сәхифәне асығыҙ

en: Users' credentials:
ba: Ҡулланыусының иҫәп мәғлүмәттәре:

en: The platform will be automatically deleted on:
ba: Платформа автоматик рәүештә юйыласаҡ

en: Access instructions
ba: Инеү өсөн инструкция

en: The number of activities recently detected appears to be higher than usual.
ba: Күптән түгел табылған әүҙемлек күрһәткесе ҡәҙимгеһенән юғарыраҡ

en: This could be a sign of an attack (for example, someone flooding your server with bogus information) or just a usage spike due to an increased visibility of your project.
ba: Был һөжүм билдәһе  (мәҫәлән, кемдер һеҙҙең серверға ялған мәғлүмәт тейәй) йәки һеҙҙең проекттың киң танылыуы арҡаһында ҡулланыуҙың иң юғары нөктәһе булырға мөмкин

en: Examine the issue to determine whether it is legitimate or not.
ba: Эш нимәлә икәнен тикшерегеҙ: һүҙ ғәҙәти әүҙемлек тураһында барамы әллә юҡмы?

en: The activities with unusual stats are:
ba: Типик булмаған статистикалы әүҙемлек

en: The server cannot guarantee that a new report can be stored, so submissions have been disabled.
ba: Яңы отчеттың һаҡланыуына сервер гарантия бирмәй, шуға материалдар тапшырыу һүндерелде

en: Please consider asking your technical support to create more disk space on the server.
ba: Серверға күберәк диск урыны алыр өсөн, зинһар, техник хуплау хеҙмәтенә мөрәжәғәт итегеҙ

en: GlobaLeaks technology includes a server status checking component which will alert you in case something requires your attention.
ba: GlobaLeaks технологияһы сервер торошон тикшереү компонентын да үҙ эсенә ала, әгәр нимәлер иғтибарығыҙҙы талап итһә, ул һеҙгә хәбәр итәсәк

en: For more information, log in to the Administration interface and look at the "System Stats" and "Anomalies" sections.
ba: Мәғлүмәт алыу өсөн, администратор панелена инегеҙ ҙә "Система статистикаһы" һәм "Аномалия" бүлектәренә күсегеҙ

en: Anomaly detected in {NodeName}
ba: {NodeName}- та аномалия табылды

en: This is an email to inform you that the PGP key of the following users is going to expire or has already expired:
ba: Был хат аша түбәндәге ҡулланыусыларҙың PGP-асҡысының ғәмәл мөҙҙәте тиҙҙән үтәсәген йәки бөтөнләй сыҡҡанлығын хәбәр итәбеҙ

en: Without a valid PGP key, the system will not be able to send them encrypted notifications.
ba: Ғәмәлдәге PGP-асҡысы булмай тороп, система һеҙгә шифрланған белдереүҙәр ебәрә алмай

en: PGP key expiration alert
ba: PGP-асҡысының ғәмәл мөҙҙәте сыҡҡаны хаҡындағы белдереүҙәр

en: A new whistleblowing site has been registered.
ba: Хәбәр ебәреү өсөн яңы сайт теркәлде

en: Registration data:
ba: Теркәлгән дата:

en: Site: {Url}
ba: Сайт: {Url}

en: Name: {Name}
ba: Исеме: {Name}

en: Email: {Email}
ba: Эл.адрес: {Email}

en: New whistleblowing site registered
ba: Хәбәр ебәреү өсөн яңы сайт теркәлде

en: This is a test email sent out from the platform's administrative interface.
ba: Был платформаның администрация интерфейсынан электрон хат

en: Reception of this email indicates that the server was able to authenticate to and interact with the SMTP mail server.
ba: Уңышлы алынған хат серверҙың дөрөҫлөккә тап килгән тикшереү үткәнен һәм SMTP почта серверы менән аралаша алғанын аңлата

en: Test email
ba: Тәүге электрон хат

en: This is an email to notify you that a request has been made to change your email address to {NewEmailAddress}.
ba: Был хат аша беҙ һеҙгә {NewEmailAddress}-гә электрон почта адресығыҙҙы үҙгәртеүгә үтенес ебәрелеүен хәбәр итәбеҙ

en: Click the following link to validate this change:
ba: Был үҙгәртеүҙе раҫлау өсөн, түбәндәге һылтанмаға баҫығыҙ

en: If you didn't request this change, change your password and contact your system administrator.
ba: Әгәр һеҙ үҙгәртеү һорамаған булһағыҙ, паролегеҙҙе алмаштырығыҙ һәм үҙегеҙҙең система администраторына мөрәжәғәт итегеҙ

en: Email change request
ba: Электрон почтаны үҙгәртеүгә үтенес

en: From: {Author}
ba: Бынан: {Author}

en: Date: {EventTime}
ba: Дата: {EventTime}

en: From: Whistleblower
ba: Кемдән: информатор

en: Date: {SubmissionDate}
ba: Дата: {SubmissionDate}

en: Label: {TipLabel}
ba: Тамға: {TipLabel}

en: Status: {TipStatus}
ba: Статус: {TipStatus}

en: The HTTPS certificate loaded on the platform is about to, or has already expired.
ba: HTTPS система сетификатының ғәмәл мөҙҙәте үтеп бара йәки бөткән

en: Expiration date: {ExpirationDate}
ba: Ғәмәл мөҙҙәте: {ExpirationDate}

en: Without a valid certificate, the platform will be accessible in a secure way only via Tor.
ba: Раҫланған сертификат булмаһа, системаға хәүефһеҙ инеү бары тик Tor аша ғына үтәлә

en: Log in to solve the issue.
ba: Был мәсьәләне хәл итеү өсөн системаға инегеҙ

en: Expiration alert for HTTPS certificate
ba: HTTPS сертификатының ғәмәл мөҙҙәте сыҡҡанын иҫкәртеү

en: The automatic HTTPS certificate renewal scheduled for today just failed.
ba: HTTPS сертификатының бөгөнгә планлаштырылған автоматик яңыртылыуы буталыш менән тамамланды

en: The system will keep trying.
ba: Яңыртыуға ынтылыш дауам итәсәк

en: Failed HTTPS certificate renewal
ba: HTTPS сертификатын яңыртыуҙағы буталыш

en: This is an email to notify you that a custodian has authorized you to access to the whistleblowing identity for the report {TipNum}.
ba: Был хәбәр аша һеҙгә һаҡлаусының информатор шәхсиәтенә {TipNum} отчетына ярашлы инеү рөхсәте  биреүен еткерәбеҙ

en: The report can be accessed at:
ba: Отчет түбәндәге биттә:

en: Access to whistleblower's identity authorized
ba: Информатор шәхсиәтенә инергә рөхсәт

en: This is an email to notify you that a custodian has denied you access to the whistleblowing identity for the report {TipNum}.
ba: Был хәбәр аша һеҙгә һаҡлаусының информатор шәхсиәтенә {TipNum} отчетына ярашлы инеү тыйылыуын еткерәбеҙ

en: Access to whistleblower's identity denied
ba: Информатор шәхсиәтенә инеү мөмкинлеге кире ҡағылды

en: This is an email to notify you that a recipient has requested access to the whistleblower's identity for the report {TipNum}
ba: Был хәбәр аша һеҙгә һаҡлаусының информатор шәхсиәтенә {TipNum} отчетына ярашлы инеү мөмкинлеге һоралғанын еткерәбеҙ

en: The request can be accessed at:
ba: Үтенес түбәндәге биттә:

en: New request of access to a whistleblower's identity
ba: Информатор шәхсиәтенә инеү мөмкинлегенә яңы үтенес

en: This is an email to notify you that the whistleblower for the report {TipNum} has provided their identity.
ba: Был хәбәр аша   һеҙгә  {TipNum} отчетын ебәреүсе информаторҙың үҙе хаҡында мәғлүмәт биреүен еткерәбеҙ

en: The whistleblower has provided their identity
ba: Информаторүҙе хаҡында мәғлүмәт бирҙе

en: You're receiving this email because a password reset has been requested for the account: {Username}
ba: Һеҙ был хәбәрҙе алдығыҙ, сөнки иҫәп яҙмаһына ҡарата паролде алып ташлауға үтенес килде {Username}:

en: If you didn't make this request, you may safely ignore and delete this email.
ba: Әгәр үтенес ебәрмәгән булһағыҙ, был хәбәрҙе ҡурҡмайынса иҫәпкә алмағыҙ, йәки уны юйҙырығыҙ:

en: You can confirm your request by clicking the following link:
ba: Һеҙ үтенесегеҙҙе раҫлай алаһығыҙ, бының өсөн түбәндәге һылтанмаға баҫығыҙ:

en: Password reset instructions
ba: Паролде алып ташлау буйынса инструкция

en: This is an email to inform you that your PGP key is expiring or has already expired.
ba: Был хат аша беҙ PGP-асҡысығыҙҙың ғәмәл мөҙҙәте үтеп бара, йәки тиҙҙән бөтә икәнлеген еткерәбеҙ

en: You should extend its validity and update the key present on the platform, or upload a new key.
ba: Һеҙ платформалағы асҡыстың ғәмәл мөҙҙәтен оҙайтырға йәки яңыртырға тейешһегеҙ, йәки яңыны тейәгеҙ

en: Without a valid PGP key, the system won't be able to encrypt data provided to you.
ba: Ғәмәлдәге PGP-асҡыс булмай тороп, система һеҙгә тәҡдим ителгән мәғлүмәттәрҙе шифрлай алмай

en: Click the link to activate the platform:
ba: Платформаны әүҙемләштереү өсөн ошонда баҫығыҙ

en: Activation
ba: Әүҙемләштереү

en: A software update is available.
ba: Инеү мөмкинлеге тәьминиәте программаһын яңыртыу

en: It is good security practice to keep the platform up to date.
ba: Хәүефһеҙлек системаһын яҡшы торошта тотоу өсөн, программа тәьминиәтен яңыртығыҙ

en: To learn about new features and bug fixes in the new version consult the change log at: {ChangeLogUrl}
ba: Үҙгәртеүҙәр журналының һуңғы версияһында яңы функциялар һәм хаталарҙы төҙәтеү хаҡында уҡығыҙ:  {ChangeLogUrl}

en: For instructions on software updates, please refer to the documentation at: {UpdateGuideUrl}
ba: Зинһар, документацияла {UpdateGuideUrl}  программалы тәьмин итеүҙең яңыртыуын ҡуйыу буйынса  инструкцияны уҡып сығығыҙ

en: This is an email to notify you that a recipient has granted you access to one or more reports.
ba: Был электрон хат ҡабул итеүсенең бер йәки бер нисә отчетҡа инеү мөмкинлеге биргәнен белдерә

en: New report
ba: Яңы отчет

en: The earliest expiration date is {EarliestExpirationDate}.
ba: Беренсе ғәмәл мөҙҙөте {EarliestExpirationDate}.

en: Please remember to check them before they are deleted.
ba: Зинһар, программа уларҙы юймаҫ элек, тикшереп сығығыҙ

en: Some reports will expire soon
ba: Ҡайһы бер отчеттарҙың ғәмәл мөҙҙәттәре тиҙҙән яраҡһыҙ буласаҡ

en: This is an email to notify you that a whistleblower has selected you as a valuable recipient of their report.
ba: Был хәбәр аша информатор һеҙҙе үҙенең отчетын  абруйлы ҡабул итеүсе булараҡ һайлаған икәнлеген еткерәбеҙ

en: You are asked to pay special attention to the information and material contained therein. Please keep in mind that whistleblowers often expose themselves to high personal risks in the interest of the public. Therefore the material provided within this report should be considered to be of high importance.
ba: Һеҙгә унда булған мәғлүмәттәргә һәм материалдарға иғтибар итер кәрәк. Информатор йәмғиәт мәнфәғәтендә үҙен етди хәүеф аҫтына ҡуя икәнен дә иҫтән сығармағыҙ. Шуға күрә был отчетта килтерелгән материалдарҙы бик мөһим тип иҫәпләргә.

en: This is an email to notify that an existing report has been updated.
ba: Был хат һеҙҙе булған отчеттың яңыртылыуы хаҡында иҫкәртә

en: Report updated
ba: Отчет яңыртылды

en: This email is to remind you the presence of unread or updated reports.
ba: Был хат уҡылмаған һәм яңыртылған отчеттарҙы иҫегеҙгә төшөрөү өсөн

en: Reminder about unread or updated reports
ba: Уҡылмаған йәки яңыртылған отчеттарҙы иҫкә төшөрөү

en: Role: {Role}
ba: Роле: {Role}

en: Password: {Password}
ba: Пароль: {Password}
