GlobaLeaks - en to bs translation catalogue (544 entries)

en: Log in
bs: Prijava

en: Theme customization
bs: Prilagođavanje teme

en: Languages
bs: Jezici

en: Text customization
bs: Prilagođavanje teksta

en: Advanced
bs: Napredni

en: Question templates
bs: Predlošci za pitanja

en: Questionnaires
bs: Upitnici

en: Add new questionnaire
bs: Dodaj novi upitnik

en: Changelog
bs: Log za promjene

en: License
bs: Licenca

en: Templates
bs: Predlošci

en: Delete
bs: Obriši

en: Anomalies
bs: Nepravilnosti

en: Preferences
bs: Postavke

en: Notifications
bs: Obavještenja

en: file unavailable
bs: datoteka nedostupna

en: Date
bs: Datum

en: Expiration date
bs: Datum isteka

en: Last Access
bs: Posljednji pristup

en: Files
bs: Datoteke

en: Comments
bs: Komentari

en: Messages
bs: Poruke

en: Details
bs: Detalji

en: Platform wizard
bs: Asistent za platformu

en: CREDIT CARD
bs: KREDITNA KARTICA

en: YOUR NAME
bs: VAŠE IME

en: Label the report
bs: Označi izvještaj

en: Postpone the expiration date
bs: Odgodi rok isteka

en: Select all
bs: Označi sve

en: Deselect all
bs: Deselektuj sve

en: Refresh
bs: Osvježi

en: Preview
bs: Pregled

en: The whistleblower has already read the last update
bs: Zviždač je pregledao zadnje ažuriranje

en: The whistleblower has not read the last update yet
bs: Zviždač još nije pregledao zadnje ažuriranje

en: Move up
bs: Pomakni gore

en: Move down
bs: Pomakni dolje

en: Move left
bs: Pomakni lijevo

en: Move right
bs: Pomakni desno

en: Export
bs: Eksport

en: Save all
bs: Sačuvaj sve

en: Access control
bs: Kontrola pristupa

en: Number
bs: Broj

en: Email
bs: E-mail

en: Minimum number of input characters
bs: Minimalan broj znakova

en: Maximum number of input characters
bs: Maksimalan broj znakova

en: Earliest selectable date
bs: Prvi datum koji se može izabrati

en: Latest selectable date
bs: Posljednji datum koji se može izabrati

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: Attachment
bs: Prilog

en: Attachments
bs: Prilozi

en: Change your password
bs: Promijenite svoju lozinku

en: User
bs: Korisnik

en: Motivation
bs: Motivacija

en: Request motivation
bs: Upit motivacije

en: Reply motivation
bs: Odgovor motivacije

en: Request status
bs: Traži status

en: Custodian
bs: Odgovorna osoba

en: Identity
bs: Identitet

en: Access requested
bs: Pristup zatražen

en: Request access to the whistleblower's identity
bs: Zahtjev za pristup identitetu zviždača

en: Please write a motivation
bs: Molimo napišete motivaciju

en: Reply to the request
bs: Odgovor na zahtjev

en: Authorized
bs: Ovlašten

en: Denied
bs: Odbijen

en: Waiting for authorization
bs: Čekanje autorizacije

en: New request
bs: Novi zahtjev

en: Authorize
bs: Ovlasti

en: Deny
bs: Odbij

en: Deny access to the whistleblower's identity
bs: Zabrani pristup identitetu zviždača

en: Authorize access to the whistleblower's identity
bs: Ovlasti pristup identitetu zviždača

en: URL redirects
bs: URL preusmjerava

en: Anomaly detection thresholds
bs: Prag detekcije nepravilnosti

en: Available disk space
bs: Raspoloživi prostor na disku

en: Last update
bs: Posljednje ažuriranje

en: Disable notifications to administrators
bs: Onemogući obavijesti za administratore

en: Disable notifications to custodians
bs: Onemogući obavijesti za odgovorne osobe

en: Disable notifications to recipients
bs: Onemogući obavijesti primaocima

en: Trigger question
bs: Trigger pitanje

en: Triggered by score:
bs: Izazvano ocjenom:

en: Weak
bs: Slaba

en: Acceptable
bs: Prihvatljiva

en: Strong
bs: Jaka

en: Silence email notifications
bs: Utišaj email obavijesti

en: Turn on email notifications
bs: Uključi email obavijesti

en: Input validation
bs: Validacija unosa

en: Email address
bs: E-mail adresa

en: Custom
bs: Prilagođeno

en: None
bs: Ništa

en: Search
bs: Pretraga

en: This custom text is no longer displayed on the platform. The original text has either changed or been removed.
bs: Ovaj prilagođeni tekst se više ne prikazuje na platformi. Originalni tekstje promijenjen ili uklonjen.

en: Audit log
bs: Log pregleda

en: Stats
bs: Statistika

en: Activities
bs: Aktivnosti

en: Reports
bs: Izvještaji

en: Report
bs: Prijava

en: Users
bs: Korisnici

en: From
bs: Od

en: Number of downloads
bs: Broj preuzimanja

en: File size not accepted.
bs: Veličina datoteke nije prihvaćena

en: Maximum file size is:
bs: Maksimalna veličina datoteke je

en: Display options alphabetically
bs: Prikaži opcije abecednim redom

en: Enable email notifications for:
bs: Omogući obaviještenja emailom za:

en: Disable
bs: Onemogući

en: Remove
bs: Ukloni

en: Use as default
bs: Koristi kao zadato

en: Select
bs: Odaberi

en: Deselect
bs: Poništi odabir

en: Surname
bs: Prezime

en: New
bs: Novo

en: Opened
bs: Otvoreno

en: Closed
bs: Zatvoreno

en: Previous
bs: Prethodno

en: Next
bs: Naredno

en: First
bs: Prvo

en: Last
bs: Posljednje

en: Send a test email to your email address.
bs: Pošalji probni email na svoju email adresu

en: Block the submission
bs: Blokirajte podnesak

en: Skip the recipient account creation.
bs: Preskočite kreiranje računa primaoca

en: Send activation link
bs: Pošaljite link za aktivaciju

en: Password reset
bs: Ponovno postavite lozinku

en: One or more recipients have not performed the first login yet. This means they won't be receiving reports.
bs: Jedan ili više primaoca nisu proveli prvi login. To značida neće primati izvještaje.

en: This user has not performed the first login yet.
bs: Ovaj korisnik još nije proveo prvi login.

en: seconds
bs: sekunde

en: This domain name is not available.
bs: Ova domena nije dostupna

en: Mark as important
bs: Označi kao važno

en: Copy to clipboard
bs: Kopiraj u međuspremnik

en: Logout
bs: Odjava

en: Give this recipient ability to grant user access to reports
bs: Daj ovom primaocu mogućnost da dodijeli korisnički pristup izvještajima

en: Grant access
bs: Dodijeli pristup

en: Revoke access
bs: Ukini pristup

en: File a report
bs: Podnesi izvještaj

en: Before proceeding, please set a new password.
bs: Prije nastavka, molimo vas da odaberete novu lozinku

en: Before proceeding, please enable the two factor authentication.
bs: Prije nego nastavite, molimo vas da dopustite dvostruku provjeru autentičnosti.

en: Enable
bs: Omogućite

en: Low
bs: Nisko

en: High
bs: Visoko

en: megabytes
bs: megabajti

en: percentage
bs: procenat

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Type
bs: Tip

en: Severity
bs: Stepen značaja

en: Object
bs: Objekt

en: Username
bs: Korisničko ime

en: Role
bs: Uloga

en: Name
bs: Ime

en: Creation date
bs: Datum kreiranja

en: Last access
bs: Posljednji pristup

en: Whistleblower's last access
bs: WB Zadnji pristup

en: Substatuses
bs: Substatusi

en: Add
bs: Dodajte

en: Label
bs: Oznaka

en: This field is mandatory
bs: Ovo polje je obavezno

en: Edit
bs: Uredite

en: Cancel
bs: Odustanite

en: Report statuses
bs: Prijavite statuse

en: Hidden
bs: Skriveno

en: Description
bs: Opis

en: Questionnaire
bs: Upitnik

en: Recipients
bs: Primaoci

en: days
bs: dani

en: Set the value to 0 to disable this feature.
bs: Upišite 0 da ovu funkciju onemogućite

en: Show the questionnaire navigation interface
bs: Prikažite interface za navigaciju kroz upitnike

en: Allow whistleblowers to select their recipients
bs: Dozvolite zviždačima da odaberu svoje primaoce

en: Select all recipients by default
bs: Odaberite sve primaoce automatski

en: Maximum number of selectable recipients:
bs: Maksimalan broj mogućih primalaca:

en: Show recipients in alphabetical order
bs: Pokaži primaoce po abecednom redu

en: Show recipient details on the status page of the report
bs: Pokaži detalje o primaocu na statusnoj stranici prijave

en: Enable comments
bs: Omogući komentare

en: Allow the whistleblower to write comments
bs: Dozvolite zviždaču da piše komentare

en: Enable private messages
bs: Omogućite privatne poruke

en: Allow the whistleblower to send messages
bs: Dozvolite zviždaču slanje poruka

en: Allow the whistleblower to add attachments
bs: Dozvolite da zviždač doda priloge uz svoju prijavu

en: Additional questionnaire
bs: Dodatni upitnik

en: Scoring system options
bs: Opcije sistema bodovanja

en: Threshold
bs: Prag

en: Value
bs: Vrijednost

en: Medium
bs: Srednja

en: Software version:
bs: Verzija softvera:

en: Restrict access to specific IP addresses
bs: Ograničite pristup određenim IP adresama

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Allowed IP addresses
bs: Dopuštene IP adrese

en: Recipient
bs: Primalac

en: Each entry must be separated with a comma.
bs: Svaki unos mora biti razdvojen zarezom

en: Example:
bs: Primjer:

en: Organization
bs: Organizacija

en: Invalid email address
bs: Email adresa nije validna

en: City
bs: Grad

en: Country
bs: zemlja

en: Country code
bs: Kod države

en: Generate
bs: Generiraj

en: Download
bs: Preuzimanje

en: Certificate
bs: Certifikat

en: Valid until:
bs: Vrijedi do:

en: Issuer:
bs: Izdao:

en: Intermediate Certificates
bs: Intermediate Certifikat

en: Reset
bs: Resetovanje

en: The platform supports the configuration of HTTPS through this interface.
bs: Ova platforma podržava konfiguriranje HTTPS-a kroz ovaj interface

en: Automatic configuration
bs: Automatska konfiguriranje

en: Using automatic HTTPS configuration will handle the entire process of requesting, enabling and renewing certificates from the Let's Encrypt Certificate Authority.
bs: Automatsko konfiguriranje HTTPS-a će samo obaviti cijeli proces zahtjevaomogućavanje i obnove certifikata od  Let's Encrypt Certificate Authority.

en: The platform must be reachable through a public IP address and the selected hostname must have a DNS record referencing that address.
bs: Ovoj platformi se mora moći pristupiti putem javne IP adrese i odabranihostname mora imati odgovarajući DNS zapise koji se referiraju na tu adresu.

en: Proceed
bs: Nastavite

en: Manual configuration
bs: Ručno konfiguriranje

en: The manual configuration wizard will guide you through the setup of HTTPS from an alternative Certificate Authority.
bs: Asistent za ručno konfiguriranje će vas provesti kroz proces postavke HTTPSod druge Certificate Authority.

en: Disabled
bs: Onemogućeno

en: Auto-renewal
bs: Automatska obnova

en: Anonymize outgoing connections
bs: Anonimiziranje odlaznih konekcija

en: Let the platform be reachable without Tor
bs: Dopustite da platforma bude dostupna i bez Tora

en: Roles enabled to use the platform without Tor
bs: Uloge kojima je omogućeno korištenje platforme i bez Tora

en: Whistleblower
bs: Zviždač

en: To
bs: Za

en: SMTP email address
bs: SMTP e-mail adresa

en: SMTP server address
bs: Adresa SMTP servera

en: SMTP server port
bs: Port SMTP servera

en: Security
bs: Sigurnost

en: Require authentication
bs: Traži se provjera autentičnosti

en: Password
bs: Lozinka

en: Number of hours before sending a report expiration alert
bs: Broj sati prije slanja podsjetnika da prijava ističe

en: Test the configuration
bs: Test konfiguracije

en: Reset SMTP configuration
bs: Reset SMTP konfiguracije

en: Reset notification templates to default
bs: Reset Predloška izvješća na početne postavke

en: Template
bs: Predložak

en: Question
bs: Pitanje

en: Single-line text input
bs: Unos teksta u jednom retku

en: Multi-line text input
bs: Unos teksta u više redaka

en: Selection box
bs: Odabir kutija

en: Multiple choice input
bs: Unos odgovora na ponuđena pitanja

en: Checkbox
bs: Kućica za odabir

en: Terms of service
bs: Uslovi korištenja

en: Date range
bs: Vremenski period

en: Group of questions
bs: Grupa pitanja

en: Row
bs: Red

en: Column
bs: Kolona

en: Width
bs: Širina

en: Question group
bs: Grupa pitanja

en: Hint
bs: Natuknica

en: Mandatory
bs: Obavezno

en: Accept multiple file uploads
bs: Prihvati više datoteka u prilogu

en: Accept multiple answers
bs: Prihvati više odgovora

en: Template override
bs: Izmjena na predlošku

en: Phone number
bs: Telefonski broj

en: Text
bs: Tekst

en: Checkbox label
bs: Oznaka kućice za odabir

en: Add multimedia content
bs: Dodajte multimedijalni sadržaj

en: Image
bs: Slika

en: Text shown upon negative answer
bs: Tekst koji se prikazuje u slučaju negativnog odgovora

en: Trigger conditions
bs: Uslovi za pokretanje akcije

en: Sufficient
bs: Dovoljno

en: Options
bs: Opcije

en: Addition
bs: Dodatak

en: Multiplier
bs: Faktor

en: Questions
bs: Pitanja

en: Add new question
bs: Dodajte novo pitanje

en: Add question from template
bs: Dodajte pitanje iz predloška

en: Duplicate
bs: Kopirajte

en: Steps
bs: Koraci

en: Project name
bs: Ime projekta

en: Homepage title
bs: Homepage naslov

en: Presentation
bs: Predstavljanje

en: Question to solicit possible whistleblowers
bs: Pitanje koje se upućuje potencijalnim zviždačima

en: Whistleblowing button
bs: Dugme za zviždačevu prijavu

en: Disclaimer
bs: Izjava o odricanju odgovornosti

en: Language:
bs: Jezik:

en: Add custom text
bs: Dodaj vlastiti tekst

en: Custom text
bs: Vlastiti tekst

en: Original text
bs: Originalni tekst

en: Original translation
bs: Originalni prijevod

en: Custom translation
bs: Prilagođeni prijevod

en: Disable submissions
bs: Onemogućite podneske

en: Enable encryption
bs: Omogućite enkripciju

en: Enable administrators to change user passwords
bs: Omogućite administratorima da promijene lozinku korisnika

en: Administrators authorized to change user passwords:
bs: Administratori ovlašteni da promijene lozinke korisnika:

en: Enable multisite feature
bs: Omogućite korištenje s više lokacija

en: Enable simplified login
bs: Omogućite pojednostavljeni login

en: Enable search engines indexing
bs: Omogućite indeksiranje od strane internet pretraživača

en: Default questionnaire
bs: Automatski upitnik

en: Show contexts in alphabetical order
bs: Prikaži kontekst abecednim redom

en: Size limit for file attachments
bs: Ograničenje veličine za datoteke u prilogu

en: Require two factor authentication
bs: Zahtijevajte dvostruku provjeru autentičnosti

en: Password change interval
bs: Interval promjene lozinke

en: For security reasons, password changes are required at regular intervals.
bs: Iz sigurnosnih razloga, zahtijeva se promjena lozinke u redovnim intervalima

en: Number of days till notifying unread reports to users
bs: Broj dana do obavještavanja korisnika o nepročitanim izvještajima

en: Disable the privacy panel
bs: Onemogućite panel privatnosti

en: Enable custom privacy panel
bs: Omogućite prilagođeni panel privatnosti

en: Custom privacy panel
bs: Prilagodite panel privatnosti

en: Enable custodian user role
bs: Omogućite ulogu odgovorne osobe

en: Enable scoring system
bs: Omogućite sistem bodovanja

en: Logging level
bs: Nivo logiranja

en: Log accesses of internal users
bs: Log pristupa internih korisnika

en: Notify administrators of software problems
bs: Obavijestite administratora o softverskim problemima

en: Notify developers of software problems
bs: Obavijestite developera o softverskim problemima

en: By enabling this feature, you will contribute to the development and security of the platform.
bs: Omogućavanjem ove odlike ćete doprinijeti razvoju isigurnosti ove platforme.

en: Reset reports
bs: Resetujte prijave

en: Settings
bs: Podešavanja

en: Case management
bs: Upravljanje slučajem

en: Sites
bs: Sajtovi

en: Mode:
bs: Način rada:

en: Configure
bs: Konfigurirajte

en: Subdomain
bs: Poddomena

en: Creation date:
bs: Datum kreiranja:

en: Root domain used for secondary sites
bs: Root domena koja se koristi za sekundarne sajtove

en: Use the first site for administrative purposes only
bs: Koristite prvi sajt samo u administrativne svrhe

en: Allow users to sign up
bs: Dozvolite korisnicima da se prijave

en: Enable terms of service
bs: Omogućite uslove korištenja

en: Title
bs: Naslov

en: Public name
bs: Javno ime

en: Send reset link
bs: Pošaljite link za resetiranje

en: Set password
bs: Postavite lozinku

en: The chosen password is too weak. A valid password should be at least 12 characters long and contain a variety of characters including at least a lowercase character, a capital character, a number and a special character.
bs: Odabrana lozinka nije dovoljno jaka. Validna lozinka bi trebala imati 12 znakova i sadržavati kombinacije različitih znakova uključujući barempo jedno malo slovo, veliko slovo, broj i posebni znak.

en: Force password change
bs: Prisilna promjena lozinke

en: The user will be forced to change its password on next login.
bs: Korisnik će biti prisiljen da promijeni lozinku prilikom sljedeće prijave.

en: Disable two factor authentication
bs: Onemogućite provjeru autentičnosti u dva koraka

en: Language
bs: Jezik

en: Enable email notifications
bs: Omogućite obavijesti e-mailom

en: Details of the PGP key:
bs: Detalji o PGP ključu:

en: Set up encryption by providing a PGP public key
bs: Podesite enkripciju pružajući javni ključ PGP

en: Give this admin ability to change user passwords
bs: Dopustite ovome adminu da može promijeniti korisničku lozinku

en: Forcefully selected
bs: Prisilno izabrane

en: Allow the recipient to delete reports
bs: Dozvolite primaocu da briše prijave

en: Allow the recipient to postpone the report expiration date
bs: Dozvolite primaocu da odgodi kada prijava ističe

en: Give the user administrative access to the following features:
bs: Dajte korisniku administratorski pristup sljedećim opcijama:

en: Request date
bs: Datum zahtjeva

en: Report date
bs: Datum prijave

en: Authorization
bs: Autorizacija

en: Requests
bs: Zahtjevi

en: The validation link is either incorrect or has expired.
bs: Ovaj link za validaciju je neispravan ili je istekao.

en: Your new email address has been validated.
bs: Vaša nova email adresa je potvrđena.

en: Forgot password?
bs: Zaboravili ste lozinku

en: Enter the two factor authentication code
bs: Unesite kod za provjeru autentičnosti u dva koraka

en: Authentication failed
bs: Provjera autentičnosti nije uspjela

en: The code is either invalid or expired.
bs: Ovaj kod je neispravan ili je istekao.

en: Please select your account:
bs: Molimo izaberite vaš korisnički račun:

en: Now type your password, then click 'Log in':
bs: Sada ukucajte vašu lozinku, te nakon toga kliknite na 'Prijava':

en: Text shown after the user has selected the option.
bs: Tekst koji se prikazuje nakon što je korisnik odabrao opciju.

en: Confirm
bs: Potvrdite

en: Assign score points
bs: Dodijelite poene

en: Are you sure?
bs: Jeste li sigurni?

en: Close
bs: Zatvorite

en: Please note that all the associated data will be permanently deleted.
bs: Obratite pažnju na to da će svi povezani podaci biti trajno obrisani.

en: Enable two factor authentication
bs: Omogući dvostruku provjeru autentičnosti

en: Before proceeding please read carefully the documentation at:
bs: Prije nego nastavite pažljivo pročitajte dokumentaciju na:

en: Account recovery key
bs: Ključ za obnovu korisničkog računa

en: Make a copy and store it in a safe place. It will be necessary if you lose your password to recover the access to your account without data loss.
bs: Napravite kopiju i spremite je na sigurno mjesto. Trebat će vam u slučaju da izgubitelozinku da biste obnovili pristup vašem accountu bez gubitka podataka.

en: Enter a name for the copy
bs: Upišite ime za kopiju

en: Request support
bs: Zahtjev za podršku

en: Thank you.
bs: Hvala.

en: We will try to get back to you as soon as possible.
bs: Kontaktirat ćemo vas što je prije moguće.

en: Submit
bs: Podnesi

en: The connection is not secure.
bs: Ova konekcija nije sigurna.

en: The platform is still not configured for HTTPS connections and should therefore only be used for testing purposes.
bs: Platforma još uvijek nema konfigurirani HTTPS i može se koristiti samo za testiranje.

en: Please write a motivation for the reply
bs: Molimo vas da napišete motivaciju za odgovor

en: Send
bs: Pošaljite

en: By confirming, you will postpone the expiration date to:
bs: Potvrdom ćete odgoditi datum isteka na:

en: This is a demo platform, please do not use it for real submissions.
bs: Ovo je probna platforma, molimo vas da je ne koristite za stvarne prijave.

en: Install an authenticator app on your phone
bs: Instalirajte aplikaciju za provjeru autentičnosti na svoj mobitel

en: Scan the QR code with the app
bs: Skenirajte QR kod koristeći aplikaciju

en: Error!
bs: Greška!

en: Internal server error
bs: Interna serverska greška

en: Error on input validation
bs: Greška kod provjere unosa

en: Resource not found
bs: Traženi resurs nije pronađen

en: Forbidden operation
bs: Zabranjena operacija

en: The specified old password is not valid
bs: Navedena stara lozinka nije važeća

en: Resource can only be accessed via the Tor network
bs: Ovom resursu je moguće pristupiti samo preko Tor mreže

en: The upload request exceeds the size limit
bs: Zahtjev za upload premašuje dozvoljenu veličinu

en: Current password
bs: Sadašnja lozinka

en: New password
bs: Nova lozinka

en: The new password must be different from the current one.
bs: Nova lozinka mora biti drugačija od sadašnje

en: Type your new password again
bs: Ponovo unesite vašu novu lozinku

en: The two passwords do not match
bs: Lozinke se ne podudaraju

en: Validation of email address change in progress.
bs: Odobravanje promjene e-mail adrese u toku

en: Please check your inbox for further instructions.
bs: Daljnje upute su poslane u vaš inbox

en: Warning
bs: Upozorenje

en: You are strongly advised to visit this site using the app called Tor Browser, that protects your identity.
bs: Preporučujemo vam da posjetite ovu web lokaciju korištenjem aplikacije Tor Browser koja štiti vaš identitet.

en: Download the Tor Browser
bs: Preuzmite Tor preglednik

en: Then, copy and paste the following address into the Tor Browser:
bs: Zatim, kopirajte i zalijepite slijedeću adresu u Tor preglednik:

en: Have you already filed a report? Enter your receipt.
bs: Da li ste već podnijeli prijavu? Unesite svoj kod.

en: The receipt is either invalid or the report has expired.
bs: Ova potvrda je neispravna ili je istekla.

en: Select a file or drag it here.
bs: Odaberite ili prevucite datoteku ovdje

en: Size:
bs: Veličina

en: Uploading files…
bs: Uploadanje datoteka...

en: Upload completed successfully!
bs: Upload je uspješno završen!

en: Estimated upload time:
bs: Procijenjeno vrijeme za upload:

en: Recipients have requested you to fill an additional questionnaire.
bs: Primaoci će biti zamoljeni da ispune dodatni upitnik.

en: Fill the additional questionnaire
bs: Ispunite dodatni upitnik

en: From:
bs: Od:

en: To:
bs: Za:

en: Filename
bs: Naziv datoteke

en: Upload date
bs: Upload datum

en: File size
bs: Veličina datoteke

en: Questionnaire answers
bs: Odgovori na upitnik

en: Step
bs: Korak

en: Files attached by recipients
bs: Datoteke koje je priložio primalac

en: Upload a file:
bs: Uploadajte datoteku:

en: Welcome!
bs: Dobrodošli!

en: For the user documentation, visit:
bs: Za pristup korisničkoj dokumentaciji, posjetite:

en: If you need technical support, have general questions, or have new ideas for the software:
bs: Ukoliko vam je potrebna tehnička podrška, imate pitanja ili prijedloge za softver:

en: If you want to contribute to software development or report a bug, please open an issue in our ticketing system:
bs: Ukoliko želite doprinijeti razvoju softvera ili prijaviti problem, molimo vas dapokrenete temu na našem ticketing sistemu

en: Join our chat:
bs: Priključite se chatu

en: Follow the project on:
bs: Pratite projekt na:

en: An update is available:
bs: Ažuriranje je dostupno

en: We recommend that you access the “Preferences” section in order to retrieve your “Account Recovery Key” and store it safely. This key will be necessary to recover your access to the platform and to your data in case you forget your password.
bs: Preporučujemo vam da pristupite sekciji „Postavke” da biste preuzeli svoj „ključ za obnovu korisničkog računa” i pohranite ga na sigurnom.

en: The provided recovery key is invalid.
bs: Navedeni ključ za obnovu nije važeći.

en: The provided reset token is invalid or expired.
bs: Navedeni token za resetiranje nije važeći ili je istekao.

en: Enter your account's username or your email address to request a password reset.
bs: Unesite svoje korisničko ime ili email adresu da biste zatražili reset lozinke.

en: Enter your email address to request a password reset.
bs: Unesite svoju email adresu da biste zatražili reset lozinke.

en: Password reset requested.
bs: Zahtijeva se reset lozinke.

en: Enter your account recovery key to complete the password reset procedure
bs: Unesite svoj ključ za obnovu enkripcije da biste završili proces resetovanja lozinke

en: Access to the whistleblower's identity has been requested to the custodian.
bs: Pristup identitetu zviždača je zatražen od odgovorne osobei.

en: Date of the request
bs: Datum zahtjeva

en: Show
bs: Prikažite

en: Congratulations!
bs: Čestitamo!

en: You have completed the platform activation.
bs: Uspješno ste aktivirali platformu.

en: Success!
bs: Uspješno!

en: Your whistleblowing platform is almost ready!
bs: Vaša platforma za zviždače je skoro spremna!

en: Check your inbox to activate it.
bs: Provjerite svoj inbox da biste je aktivirali.

en: If not activated within 24 hours the platform will be automatically deleted.
bs: Ukoliko je ne aktivirate unutar 24 sata, platforma će automatski biti obrisana.

en: Sign up
bs: Prijavite se

en: Confirmation
bs: Potvrda

en: Invalid confirmation
bs: Potvrda nije važeća

en: Invalid phone number
bs: Broj telefona nije važeći

en: Address
bs: Adresa

en: Tax code
bs: Porezni broj

en: The answer is too short
bs: Odgovor je prekratak

en: The specified input is not valid.
bs: Navedeni unos nije važeći.

en: The specified input is not valid:
bs: Navedeni unos nije važeći.

en: please enter a valid email address.
bs: unesite važeću adresu e-pošte.

en: please enter numbers only.
bs: unesite samo brojeve.

en: Submissions disabled
bs: Podnesci onemogućeni

en: You are connecting to the server without anonymity and this server supports only anonymous submissions
bs: Vi se povezujete na serverom bez anonimnosti, a ovaj server podržava samo anonimne podneske

en: Your report was successful.
bs: Vaša prijava je uspješna!

en: Remember your receipt for this report.
bs: Zapamtite potvrde za ovu prijavu.

en: Use the 16 digit receipt to log in. It will allow you to view any messages we sent you, and also to add extra info.
bs: Koristite 16-cifreni kod da biste se prijavili. Tako ćete moći vidjeti poruke koje smo vam poslali i po potrebi dodati još informacija.

en: View your report
bs: Pogledajte svoju prijavu

en: Recipient selection
bs: Izbor primaoca

en: Select the recipients of your report:
bs: Izaberite primaoce vašeg izvještaja:

en: Recipients selected:
bs: Odabrani primaoci:

en: You have reached the maximum number of selectable recipients.
bs: Unijeli ste maksimalan broj primalaca.

en: The following recipients will receive your report and could not be deselected:
bs: Sljedeći primaoci primit će vaš izvještaj i njihov odabir nije moguće poništiti:

en: In this step the answers to the following questions are either missing or invalid:
bs: U ovom koraku odgovori na pitanja nedostaju ili nisu važeći:

en: You must select at least one recipient.
bs: Morate odabrate barem jednog primaoca.

en: Waiting for the file(s) to finish uploading.
bs: Čekanje da se uploadaju datoteke.

en: The following steps have errors:
bs: Naredni koraci imaju greške:

en: Hide
bs: Sakrijte

en: The following step-by-step procedure will guide you through creating your whistleblowing platform.
bs: Slijedeća procedura će vas provesti korak po korak kroz kreiranje platforme za prijavu korupcije.

en: Please choose a configuration profile:
bs: Molimo odaberite profil za konfiguraciju:

en: Make it possible for this admin to reset user passwords.
bs: Omogućite ovom administratoru da ponovno postavi korisničke lozinke.

en: We advise selecting this option if you would like to protect data from being lost in the situation where recipients lose their passwords. On the other hand, we would not advise using this feature if you want to setup a system where only recipients are able to access submissions.
bs: Preporučujemo vam da odaberete ovu opciju ako želite zaštititi podatke od gubitka u situaciji kada primaoci izgube svoje lozinke.

en: Please choose a different username.
bs: Molimo odaberite drugačije korisničko ime.

en: I have read and agree to the terms of the license.
bs: Pročitao/la sam uslove licence i slažem se sa njima.

en: You have completed the platform wizard.
bs: Uspješno ste završili postavke sa asistentom za platformu.

en: Please summarize your report in a few words.
bs: Opišite svoju prijavu u nekoliko riječi.

en: Describe your report in detail.
bs: Detaljno opišite svoju prijavu.

en: Do you want to provide your identification information?
bs: Da li želite da date svoje podatke za identifikaciju?

en: First name
bs: Ime

en: Last name
bs: Prezime

en: Alternative contact method
bs: Alternativna metoda kontaktiranja

en: I prefer to be contacted via this platform only
bs: Preferiram da me se kontaktira samo putem ove platforme

en: Other
bs: Ostalo

en: Dear {RecipientName},
bs: Dragi {RecipientName},

en: You're receiving this email because a user account has been created for you on the system: {Site}
bs: Primili ste ovaj email jer je korisnički račun kreiran za vas na sistemu: {Site}

en: Username: {Username}
bs: Korisničko ime:{Username}

en: Activation link: {Url}
bs: Link za aktivaciju: {Url}

en: Please click on the activation link to proceed with the account activation and to set your user password.
bs: Molimo vas da kliknete na link za aktivaciju da biste nastavili s aktivacijom računa i da postavite svoju lozinku.

en: After successful activation you will be able to access the system via the following link: {LoginUrl}
bs: Nakon uspješne aktivacije sistemu ćete moći pristupiti putem narednog linka: {LoginUrl}

en: Kind regards,
bs: Lijep pozdrav,

en: Account activation
bs: Aktiviranje accounta

en: Your whistleblowing platform is now accessible at:
bs: Vašoj platformi za zviždače sada možete pristupiti na:

en: To log in, visit:
bs: Da biste se ulogirali, posjetite:

en: Users' credentials:
bs: Podaci korisnika:

en: The platform will be automatically deleted on:
bs: Ova platforma će biti automatski obrisana:

en: Access instructions
bs: Pristupite uputama

en: The number of activities recently detected appears to be higher than usual.
bs: Broj aktivnosti u posljednje vrijeme se čini većim nego što je to je uobičajeno.

en: This could be a sign of an attack (for example, someone flooding your server with bogus information) or just a usage spike due to an increased visibility of your project.
bs: To bi mogao biti znak napada (na primjer, neko preplavljuju vaš server sa lažnim informacijama) ili samo porast korištenja zbog povećane vidljivosti vašeg projekta.

en: Examine the issue to determine whether it is legitimate or not.
bs: Ispitajte problem da biste vidjeli da li je to opravdano ili ne.

en: The activities with unusual stats are:
bs: Aktivnosti sa neobičnim statistikama su:

en: The server cannot guarantee that a new report can be stored, so submissions have been disabled.
bs: Server ne može garantirati da se nove prijave mogu prijaviti, stoga su podnesci obustavljeni.

en: Please consider asking your technical support to create more disk space on the server.
bs: Razmotrite pitanje tehničkoj podršci da kreiraju više prostora na serveru.

en: GlobaLeaks technology includes a server status checking component which will alert you in case something requires your attention.
bs: GlobaLeaks tehnologija uključuje komponentu provjere statusa servera koja će vas upozoriti u slučaju da nešto zahtijeva vašu pažnju.

en: For more information, log in to the Administration interface and look at the "System Stats" and "Anomalies" sections.
bs: Za više informacija, prijavite se na Interface za administriranje i pogledajte na  "System Stats" i "Anomalies" odjeljke.

en: Anomaly detected in {NodeName}
bs: Anomalija otkrivena u {NodeName}

en: This is an email to inform you that the PGP key of the following users is going to expire or has already expired:
bs: Ovo je e-mail obavijesti da je PGP ključ sljedećih korisnika već istekao ili će isteći:

en: Without a valid PGP key, the system will not be able to send them encrypted notifications.
bs: Bez valjanog PGP ključa, sistem neće moći da im šalje šifrirane obavijesti.

en: PGP key expiration alert
bs: Obavijest o isteku PGP ključa

en: A new whistleblowing site has been registered.
bs: Novi sajt za zviždače je registrovan.

en: Registration data:
bs: Podaci o registraciji:

en: Site: {Url}
bs: Sajt: {Url}

en: Name: {Name}
bs: Ime: {Name}

en: New whistleblowing site registered
bs: Registracija novog sajta za zviždače

en: This is a test email sent out from the platform's administrative interface.
bs: Ovo je probni email poslan s interfacea administratora platforme.

en: Reception of this email indicates that the server was able to authenticate to and interact with the SMTP mail server.
bs: Prijem ovog emaila znači da je server uspio provjeriti autentičnost i ostvariti interakciju sa SMTP serverom.

en: Test email
bs: Probni email

en: This is an email to notify you that a request has been made to change your email address to {NewEmailAddress}.
bs: Svrha ovog emaila je da vas obavijesti da je upućen zahtijev da se vaša email adresa promijeni na {NewEmailAddress}.

en: Click the following link to validate this change:
bs: Kliknite na slijedeći link da biste odobrili ovu promjenu:

en: If you didn't request this change, change your password and contact your system administrator.
bs: Ukoliko vi niste zatražili ovu promjenu, promijenite svoju lozinku i kontaktirajte administratora sistema.

en: Email change request
bs: Zahtjev za promjenu emaila

en: From: {Author}
bs: Od: {Author}

en: Date: {EventTime}
bs: Datum: {EventTime}

en: From: Whistleblower
bs: Od: Zviždača

en: Date: {SubmissionDate}
bs: Datum: {SubmissionDate}

en: Label: {TipLabel}
bs: Oznaka: {TipLabel}

en: The HTTPS certificate loaded on the platform is about to, or has already expired.
bs: HTTPS certifikat unešen na platformu je istekao ili će uskoro isteći.

en: Expiration date: {ExpirationDate}
bs: Datum isteka: {ExpirationDate}

en: Without a valid certificate, the platform will be accessible in a secure way only via Tor.
bs: Bez važećeg certifikata, platformi ćete moći pristupiti sigurnim putem samo uz upotrebu Tora.

en: Log in to solve the issue.
bs: Ulogirajte se da biste riješili problem.

en: Expiration alert for HTTPS certificate
bs: Datum isteka HTTPS certifikata

en: The automatic HTTPS certificate renewal scheduled for today just failed.
bs: Automatska obnova HTTPS certifikata planirana za danas nije uspjela.

en: The system will keep trying.
bs: Sistem će nastaviti pokušavati.

en: Failed HTTPS certificate renewal
bs: Neuspjela obnova HTTPS certifikata

en: This is an email to notify you that a custodian has authorized you to access to the whistleblowing identity for the report {TipNum}.
bs: Ovo je email obavijest da vas je odgovorna osoba ovlastila da pristupite identitetu zviždača prijave {TipNum}.

en: The report can be accessed at:
bs: Prijavi možete pristupiti na:

en: Access to whistleblower's identity authorized
bs: Pristup identitetu zviždača dopušten

en: This is an email to notify you that a custodian has denied you access to the whistleblowing identity for the report {TipNum}.
bs: Ovo je e-mail da vas obavijestiti da je kustos je negirao pristup identitet wistleblowing za podnošenje {TipNum}.

en: Access to whistleblower's identity denied
bs: Pristup identitetu zviždača uskraćen

en: This is an email to notify you that a recipient has requested access to the whistleblower's identity for the report {TipNum}
bs: Ovo je email obavijest da vas je primalac zatražio pristupidentitetu zviždača prijave {TipNum}.

en: The request can be accessed at:
bs: Zahtjevu se može pristupiti na:

en: New request of access to a whistleblower's identity
bs: Novi zahtjev za pristupanje identitetu zviždača

en: This is an email to notify you that the whistleblower for the report {TipNum} has provided their identity.
bs: Svrha ovog emaila je da vas obavijesti da zviždač {TipNum} pružio informacije o svom identitetu.

en: The whistleblower has provided their identity
bs: Zviždač je pružio informacije o svom identitetu

en: You're receiving this email because a password reset has been requested for the account: {Username}
bs: Primate ovaj email jer je zatraženo resetovanje lozinke za račun: {Username}

en: If you didn't make this request, you may safely ignore and delete this email.
bs: Ukoliko vi to niste zatražili, slobodno ignorišite i obrišite ovaj email.

en: You can confirm your request by clicking the following link:
bs: Možete potvrditi svoj zahtjev klikom na naredni link:

en: Password reset instructions
bs: Upute za resetovanje lozinke

en: This is an email to inform you that your PGP key is expiring or has already expired.
bs: Ovo je email obavijest da je vaš PGP ključ istekao ili će istećii.

en: You should extend its validity and update the key present on the platform, or upload a new key.
bs: Potrebno je da produžite njegovu valjanost i ažurirate ključ prisutan na platformi, ili da uploadate novi ključ.

en: Without a valid PGP key, the system won't be able to encrypt data provided to you.
bs: Bez valjanog PGP ključa, sistem neće biti u mogućnosti da enkriptira podatke koje dobivate.

en: Click the link to activate the platform:
bs: Kliknite na link da biste aktivirali platformu:

en: Activation
bs: Aktivacija

en: A software update is available.
bs: Dostupno je ažuriranje softvera.

en: It is good security practice to keep the platform up to date.
bs: Dobra je sigurnosna praksa da platformu održavate ažuriranom.

en: To learn about new features and bug fixes in the new version consult the change log at: {ChangeLogUrl}
bs: Da biste naučili o novim odlikama i o popravkama bugova na novoj verziji, promijenite log na: {ChangeLogUrl}

en: For instructions on software updates, please refer to the documentation at: {UpdateGuideUrl}
bs: Za upute za ažuriranje softvera, molimo vas da konsultirate dokumentaciju na: {UpdateGuideUrl}

en: This is an email to notify you that a recipient has granted you access to one or more reports.
bs: Ovo je email obavijest da vam je primaoc dodijelio pristup jednom izvještaju ili više njih.

en: New report
bs: Nova prijava

en: The earliest expiration date is {EarliestExpirationDate}.
bs: Najraniji datum isteka je {EarliestExpirationDate}.

en: Please remember to check them before they are deleted.
bs: Molimo vas da se sjetite provjeriti ih prije nego što budu obrisani.

en: Some reports will expire soon
bs: Neke prijave će uskoro isteći

en: This is an email to notify you that a whistleblower has selected you as a valuable recipient of their report.
bs: Ovo je email obavijest da vas je zviždač odabrao kao primaoca svoje prijave.

en: You are asked to pay special attention to the information and material contained therein. Please keep in mind that whistleblowers often expose themselves to high personal risks in the interest of the public. Therefore the material provided within this report should be considered to be of high importance.
bs: Od vas se traži da obratite posebnu pažnju na informacije i materijale koje se tu nalaze. Molimo vas da imate na umu da se zviždači često izlažu velikom ličnom riziku u interesu javnosti. Stoga trebate smatrati da su materijal koji su dostavljeni u ovoj prijavi od velike važnosti.

en: This is an email to notify that an existing report has been updated.
bs: Ovo je email obavijest da je postojeći izvještaj ažuriran.

en: Report updated
bs: Izvještaj ažuriran

en: This email is to remind you the presence of unread or updated reports.
bs: Ovo je email da vas podsjeti da postoje nepročitani ili ažuriran izvještaji.

en: Reminder about unread or updated reports
bs: Podsjetnik o nepročitanim ili ažuriranim izvještajima

en: Role: {Role}
bs: Uloga: {Role}

en: Password: {Password}
bs: Lozinka: {Password}
