GlobaLeaks - en to dv translation catalogue (584 entries)

en: Log in
dv: ލޮގް އިން

en: Theme customization
dv: ތީމްއަށް ބަދަލުގެނައުމަށް

en: Languages
dv: ބަހުރުވަ ހިޔާރުކުރައްވާ

en: Text customization
dv: އަކުރު ބޭނުންފުޅުވާގޮތަށް ބަދަލުކުރަން

en: Question templates
dv: ސުވާލު ޓެންޕްލޭޓްސް

en: Questionnaires
dv: ސުވާލުކަރުދާސް

en: Add new questionnaire
dv: އާ ސުވާލުކަރުދާހެއް ހެދުމަށް

en: Home
dv: ފުރަތަމަ ޞަފްހާ

en: Changelog
dv: ގެނެވިފައިވާ ހުރިހާ ބަދަލެއް

en: License
dv: ލައިސަންސް

en: Templates
dv: ޓެމްޕްލޭޓްތައް

en: Delete
dv: ޑިލީޓް

en: Anomalies
dv: އެނޮމަލީސް

en: Preferences
dv: ޕްރިފަރެންސަސް

en: file unavailable
dv: ތިޔަ ހޯދާ ފައިލެއް ނެތް

en: Date
dv: ތާރީޙް

en: Expiration date
dv: މުައްދަތު ހަމަވާ ތާރީޙް

en: Last Access
dv:  އެންމެ ފަހު އެކްސެސް

en: Files
dv: ފައިލްތައް

en: Comments
dv: ކޮމެންޓްސް

en: Messages
dv: މެސެޖެސް

en: Details
dv: އިތުރު މައުލޫމާތު

en: Platform wizard
dv: ޕްލެޓްފޯރމް ވިޒާރޑް

en: CREDIT CARD
dv: ކްރެޑިޓް ކާޑް

en: YOUR NAME
dv: ފުރިހަމަ ނަން

en: Label the report
dv: ރިޕޯޓް ލޭބަލްކުރުމަށް

en: Postpone the expiration date
dv: މުއްދަތު ހަމަވާ ތާރީޙް ލަސްކުރުމަށް

en: Select all
dv: ސެލެކްޓް އޯލް

en: Deselect all
dv: ޑީސެލެކްޓް އޯލް

en: Refresh
dv: ރިފްރެޝް ކުރުމަށް

en: Preview
dv: ޕްރީވިއު

en: The whistleblower has already read the last update
dv: ތިޔަ ވިސިލްބްލޯވާ ވަނީ އެންމެ ފަހުގެ އަޕްޑޭޓްސް ކިޔާފައި

en: The whistleblower has not read the last update yet
dv:  ތިޔަ ވިސިލްބްލޯވާ  އެންމެ ފަހުގެ އަޕްޑޭޓްސް އަދި ނުކިޔާ

en: Move up
dv: މައްޗަށް ދިޔުމަށް

en: Move down
dv: ތިރިއަށް ދިޔުމަށް

en: Move left
dv: ވާއަތައް ދިޔުމަށް

en: Move right
dv: ކަނާއަތަށް ދިޔުމަށް

en: Import
dv: އިމްޕޯޓް ކުރުމަށް

en: Export
dv: އެކްސްޕޯޓް ކުރުމަށް

en: Save all
dv: ސޭވް އޯލް

en: Access control
dv: އެކްސެސް ކޮންޓްރޯލް

en: Number
dv: ނަންބަރު

en: Email
dv: އީމެއިލް

en: Regular expression validator
dv: ރެގިއުލާ އެކްސްޕްރެޝަން ވެލިޑޭޓަރ

en: Minimum number of input characters
dv: އެންމެ މަދުވެގެން ލިޔެވޭނެ އަކުރުގެ އަދަދު

en: Maximum number of input characters
dv: އެންމެ ގިނަވެގެން ލިޔެވޭނެ އަކުރުގެ އަދަދު

en: Earliest selectable date
dv: ހިޔާރުކުރެވޭނެ އެންމެ ކުރީގެ ތާރީޙް

en: Latest selectable date
dv: ހިޔާރުކުރެވޭނެ އެންމެ ފަހުގެ ތާރީޙް

en: 0 = auto
dv: ް0 = އޮޓޯ

en: Yes
dv: އާނއެކޭ

en: No
dv: ނޫނެކޭ

en: Attachment
dv: އެޓޭޗްމަންޓް

en: Attachments
dv: އެޓޭޗްމަންޓްސް

en: Change your password
dv: ޕާސްވޯޑް ބަދަލުކުރަން

en: User
dv: ބޭނުންކުރާ ފަރާތް

en: Motivation
dv: މޯޓިވޭޝަން

en: Status
dv: ސްޓޭޓަސް

en: Request motivation
dv: ރިކުއެސްޓް މޯޓިވޭޝަން

en: Reply motivation
dv: ރިޕްލައި މޯޓިވޭޝަން

en: Request status
dv: ރިކުއެސްޓް ސްޓޭޓަސް

en: Custodian
dv: ކަސްޓޯޑިއަން

en: Identity
dv: އައިޑެންޓިޓީ

en: Access requested
dv: އެކްސެސް ހޯދުމަށް އެދެވިއްޖެ

en: Request access to the whistleblower's identity
dv: ވިސިލްބްލޯވަރގެ މައުލޫމާތު ހޯދަން އެދުމަށް

en: Please write a motivation
dv: މޯޓިވޭޝަންއެއް ލިޔުއްވާ

en: Reply to the request
dv: ރިކުއެސްޓްއަށް ޖަވާބުދެއްވާ

en: Authorized
dv: އޮތަރައިޒް ވެއްޖެ

en: Denied
dv: އޮތަރައިޒްއެއް ނުވޭ

en: Waiting for authorization
dv: އޮތަރައިޒޭޝަންއަށް މަޑުކުރަނީ

en: New request
dv: އާ ރިކުއެސްޓެއް ކުރަން

en: Authorize
dv: އޮތަރައިޒް ކުރަން

en: Deny
dv: އޮތަރައިޒް ނުކުރަން

en: Deny access to the whistleblower's identity
dv: ވިސިލްބްލޯވަރގެ އައިޑެންޓިޓީ ހިއްސާނުކުރެވޭނެ

en: Authorize access to the whistleblower's identity
dv: ވިސިލްބްލޯވަރގެ އައިޑެންޓިޓީ ހިއްސާކުރުމަށް އޮތޮރައިޒްކުރުމަށް

en: URL redirects
dv:  ޔޫ.އާރ.ޢެލް  ރީޑައިރެކްޓްސް

en: Anomaly detection thresholds
dv: އެނޯމަލީ ޑިޓެކްޝަން ތްރެޝްހޯލްޑް

en: Available disk space
dv: ބޭނުންކުރެވެން ހުރި ޑިސްކް ސްޕޭސް

en: Last update
dv: އެންމެފަހުގެ އަޕްޑޭޓް

en: Disable notifications to administrators
dv: އެޑްމިނިސްޓްރޭޓަރސްއަށް ނޮޓިފިކޭޝަން އައުން ހުއްޓުވުމަށް

en: Disable notifications to custodians
dv: ކަސްޓޯޑިއަންސްއަށް ނޮޓިފިކޭޝަން އައުން ހުއްޓުވުމަށް

en: Disable notifications to recipients
dv: ރިސިޕިއަންޓަސްއަށް ނޮޓިފިކޭޝަން އައުން ހުއްޓުވުމަށް

en: Score
dv: ސްކޯ

en: Trigger question
dv:  ޓްރިގަރ ކުއެސްޝަން

en: Triggered by score:
dv: ސްކޯއިން ޓްރިގަރވާ:

en: Weak
dv: ބަލިކަށި

en: Acceptable
dv: ރަނގަޅު

en: Strong
dv: ވަރަށް ރަނގަޅު

en: Silence email notifications
dv: އީމެއިލް ނޯޓިފިކޭޝަން ސައިލެންސް ކުރުމަށް

en: Turn on email notifications
dv: އީމެއިލް ނޯޓިފިކޭޝަން އޮންކުރުމަށް

en: Input validation
dv: އިންޕުޓް ވެލިޑޭޝަން

en: Email address
dv: އީމެއިލް އެޑްރެސް

en: Custom
dv: ކަސްޓަމް

en: None
dv: ނެތް

en: Regular expression
dv: ރެގިއުލަރ އެކްސްޕްރެޝަން

en: Search
dv: ހޯދާ

en: This custom text is no longer displayed on the platform. The original text has either changed or been removed.
dv: މިލިޔުންކޮޅު މިހާރު ޕްލެޓްފޯމުން ފެންނާކަށް ނެތް. މި ލިޔުމުގެ އަސްލު  މިހާރު ވަނީ ބަދަލުކުރެވިފައި ނުވަތަ ޕްލެޓްފޯމުން ނެގިފައި

en: Audit log
dv: އޮޑިޓް ލޮގް

en: Stats
dv: ތަފާސް ހިސާބު

en: Activities
dv: އެކްޓިވިޓީސް

en: Reports
dv: ރިޕޯޓްތަށް

en: Report
dv: ރިޕޯޓު

en: Users
dv: ބޭނުންކުރާ ފަރާތްތަށް

en: From
dv: ފަރާތުން

en: Number of downloads
dv: ޑައުންލޯޑު ކޮށްފައިވާ އަދަދު

en: File size not accepted.
dv: ފައިލްގެ ސައިޒު ރަނގަޅެއް ނޫން

en: Maximum file size is:
dv: ފައިލް ސައިޒްގެ އެންމެ ބޮޑު މިނަކީ:

en: Scheduled jobs
dv: ތާވަލްކޮށްފައިވާ މަސައްކަތްތައް

en: Regenerate
dv: ރީޖެނެރޭޓް

en: Display options alphabetically
dv: ޑިސްޕްލޭ އޮޕްޝަންސް އަލްފަބެޓިކަލީ

en: Enable email notifications for:
dv: އީމެއިލްގެ ޒަރިއްޔާއިން އެންގުމެއް ލިބިލައްވަން ބޭނުންފުޅުވާނަމަ

en: Disable
dv: ޑިސްއޭބަލް

en: Remove
dv: ފޮހެލަން

en: Use as default
dv: ޑިފައުލްޓް ގޮތުގެ ބޭނުންހިފުމަށް

en: Collapse
dv: ކޮލެޕްސް

en: Expand
dv: އިތުރަށް ބައްލަވަން

en: Select
dv: ހިޔާރުކުރަން

en: Deselect
dv: ހިޔާރުނުކޮށް ދޫކޮށްލަން

en: Surname
dv: ފަހު ނަން

en: New
dv: އައު

en: Opened
dv: ހުޅުވާފައި

en: Closed
dv: ބަންދު

en: Placeholder
dv: ޕްލޭސްހޯލްޑަރ

en: Print
dv: ޕްރިންޓް

en: Previous
dv: ފަހަތަށް

en: Next
dv: ކުރިޔަށް

en: First
dv: ފުރަތަމަ

en: Last
dv: ފަހު

en: Send a test email to your email address.
dv: ތިޔަފަރާތުގެ އީމެއިލް އެޑްރެސްއަށް ޓެސްޓް އީމެއިލްއެއް ފޮނުވުމަށް

en: Block the submission
dv: ސަބްމިޝަން ބްލޮކްކުރުމަށް

en: Skip the recipient account creation.
dv: ރިސިޕިއަންޓް އެކައުންޓް ނަހަދާ ކުރިއަށްދިޔުމަށް

en: Send activation link
dv: އެކްޓިވޭޝަން ލިންކް ފޮނުވުމަށް

en: Password reset
dv: ޕާސްވޯޑް ރީސެޓްކުރަން

en: One or more recipients have not performed the first login yet. This means they won't be receiving reports.
dv: އެއް ފަރާތައް ނުވަތަ އެއަށް ވުރެ ގިނަ ފަރާތުން ފުރަތަމަ ލޮގްއިން އަދި ފުރިހަމަ ނުކުރޭ.  އެހެންވީމާ އެފަރާތް ނުވަތަ ފަރާތްތަކަށް އެއްވެސް ރިޕޯޓެއް ނުލިބޭނެ

en: This user has not performed the first login yet.
dv: ތިޔަފަރާތުން އަދި އަލަށްވެސް ލޮގް އިން ކޮށްފައެއް ނުވޭ

en: seconds
dv: ސިކުންތު

en: This domain name is not available.
dv: މި ޑޮމެއިން ނަމެއް ލިބޭކަށް ނެތް

en: Mark as important
dv: މުހިއްމު އެއްޗެއްކަމުގައި ފާހަގަކުރުން

en: Copy to clipboard
dv: ކްލިޕްބޯޑަށް ކޮޕީ ކުރާށެވެ

en: Logout
dv: ލޮގް އައުޓް

en: Give this recipient ability to grant user access to reports
dv: އެހެން މީހުންނަށް ރިޕޯޓުތަކަށް އެކްސެސް ދިނުމުގެ ބާރު  މި ރިސިޕިއަންޓަށް  ދިނުން

en: Grant access
dv: އެކްސެސް ދިނުން

en: Revoke access
dv: އެކްސެސް ބާތިލްކުރުން

en: File a report
dv: ރިޕޯޓެއް ފައިލް ކުރުން

en: Before proceeding, please set a new password.
dv: ކުރިއަށް ދިޔުމުގެ ކުރިން އާ ޕާސްވޯޑެއް ހިޔާރުކުރައްވާ

en: Before proceeding, please enable the two factor authentication.
dv: ކުރިއަށް ދިޔުމުގެ ކުރިން ޓޫ-ފެކްޓާ އޯތެންޓިކޭޝަން ހިޔާރުކުރައްވާ

en: Enable
dv: ެއެނޭބަލް

en: Low
dv: ތިރި

en: High
dv: މަތި

en: megabytes
dv: މެގަބައިޓް

en: percentage
dv: ޕަސެންޓޭޖް

en: Save
dv: ސޭވް

en: Type
dv: ބާވަތް

en: Severity
dv: މުހިއްމުކަން

en: Object
dv: އޮބްޖެކްޓް

en: ID
dv: އައިޑީ

en: Username
dv: ޔޫސަރ ނޭމް

en: Role
dv: ރޯލް

en: Name
dv: ނަން

en: Creation date
dv: އުފެއްދި ތާރީޚް

en: Last access
dv: ހުށައެޅުމުގެ ކުރިން އެންމެ ފަހު އެކްސެސް

en: Whistleblower's last access
dv: ވިސްލްބްލޯވަރގެ އެންމެ ފަހުގެ އެކްސެސް

en: Substatuses
dv: ސަބްސްޓޭޓަސަސް

en: Add
dv: ގިނަކުރަން

en: Label
dv: ލޭބަލް

en: This field is mandatory
dv: މިއީ ފުރިހަމަކުރުން މަޖުބޫރު ބައެއް

en: Edit
dv: އެޑިޓްކުރަން

en: Cancel
dv: ކެންސަލްކުރަން

en: Report statuses
dv: ރިޕޯޓް ސްޓޭޓަސެސް

en: Hidden
dv: ފޮރުވިފައި

en: Description
dv: ތަފްސީލު

en: Questionnaire
dv: ސުވާލުކަރުދާސް

en: Recipients
dv: ރިސިޕިއަންޓްސް

en: days
dv: ދުވަސް

en: Set the value to 0 to disable this feature.
dv: މި ފީޗާރޑިސްއޭބަލް ކުރުމަށް ވެލިއުގައި 0 ޖައްސަވާ

en: Show the questionnaire navigation interface
dv: ނެވިގޭޝަން އިންޓަރފޭސްގެ ތެރެއިން ސާވޭ ކަރަުދާސް ދެއްކުމަށް

en: Allow whistleblowers to select their recipients
dv: ރިޕޯޓުފޮނުވާނެ ފަރާތްތައް އިޙްތިޔާރުކުރުމުގެ ހުއްދަ ވިސިލްބްލޯވާރ އަށް ދިނުމަށް

en: Select all recipients by default
dv: ހުރިހާ ރިސިޕިއަންޓުން ޑީފޯލްޓިންއިން ހިޔާރުކުރަން

en: Maximum number of selectable recipients:
dv: އެންމެގިނަވެގެން އިޚްތިޔާރު ކުރެވޭނެ ރިސިޕިއަންޓުންގެ ޢަދަދު :

en: Show recipients in alphabetical order
dv: ރިސިޕިއަންޓުން އެލްފަބެޓިކަލް  އޯޑަރަށް ދައްކާ

en: Show recipient details on the status page of the report
dv: ރިޕޯޓުގެ ސްޓޭޓަސް ސަފްޙާގައި ރިސިޕިއަންޓްގެ މައުލޫމާތު ފެންނަން ހުންނަގޮތް ހަދަން

en: Enable comments
dv: ކޮމެންޓްސް އެނޭބަލްކުރަން

en: Allow the whistleblower to write comments
dv: ކޮމެންޓްސް ލިޔުމުގެ ހުއްދަ ވިސިލްބްލޯވާރ އަށް ދިނުމަށް

en: Enable private messages
dv: ޕްރައިވެޓް މެސެޖެސް އެނޭބަލްކުރަން

en: Allow the whistleblower to send messages
dv: މެސެޖު ފޮނުވުމުގެ ހުއްދަ ވިސިލްބްލޯވާރ އަށް ދިނުމަށް

en: Allow the whistleblower to add attachments
dv: ރިޕޯޓުގައި އާ ފައިލްތައް ހިމެނުމުގެ ހުއްދަ ވިސިލްބްލޯވާރ އަށް ދިނުމަށް

en: Additional questionnaire
dv: އިތުރު ސުވާލުކަރުދާސް

en: Scoring system options
dv: ސްކޯރިން ސިސްޓަމްގެ އޮޕްޝަންތައް

en: Threshold
dv: ތްރެޝްހޯލްޑް

en: Value
dv: އަދަދު

en: Medium
dv: މެދު މިންވަރު

en: Software version:
dv: ސޮޕްޓްވެއަރގެ ވާރޝަން

en: Restrict access to specific IP addresses
dv: ވަކި އައިޕީ އެޑްރެސްތަަަކަކަށް އެކަނި ވަނުމަށް ހުއްދަ ދިނުން

en: Enabled
dv: އެނޭބަލްޑް

en: Allowed IP addresses
dv: ހުއްދަ ލިބިފައިވާ އައިޕީ އެޑްރެސްތައް

en: Admin
dv: އެޑްމިން

en: Recipient
dv: ރިސިޕިއަންޓް

en: Each entry must be separated with a comma.
dv: ކޮންމެ ދެ އެންޓްރީއެއް ދެމެދުގައި ކޮމާއެއް އިންނަން ޖެހޭ

en: Example:
dv: މިސާލު:

en: Hostname
dv: ނެޓްވޯކަށް ވަންނަން ބޭނުންކުރާ ވަޞީލަތުގެ ނަން

en: Organization
dv: މުއައްސަސާ

en: Invalid email address
dv: އީމެއިލް އެޑްރެސް ރަނގަޅެއްނޫން

en: City
dv: ރަށް

en: Country
dv: ޤައުމް

en: Country code
dv: ކަންޓްރީ ކޯޑް ނަމްބަރު

en: Generate
dv: އުފެއްދުން

en: Private Key
dv: ޕްރައިވެޓް ކީ

en: Certificate Signing Request
dv: ސަނަދު ސޮއިކުރުމަށް ފޮނުވުން

en: Download
dv: ޑައުންލޯޑް

en: Certificate
dv: ސަނަދު

en: Valid until:
dv: މުއްދަތު ހަަމަވާނީ

en: Issuer:
dv: ދޫކުރިފަރާތް:

en: Intermediate Certificates
dv: މެދުމިންގަނޑުގެ ސަނަދު

en: Reset
dv: އަލުންފެށުން

en: The platform supports the configuration of HTTPS through this interface.
dv: މި އިންޓަފޭސް މެދުވެރިކޮށް އެޗް.ޓީ.ޓީ.ޕީ.އެސް ކޮންފިގަރކުރުމަށް މި ޕްލެޓްފޯމް ސަޕޯޓްކުރޭ

en: Automatic configuration
dv: އޮޓޮމެޓިކް ކޮންފިގަރޭޝަން

en: Using automatic HTTPS configuration will handle the entire process of requesting, enabling and renewing certificates from the Let's Encrypt Certificate Authority.
dv: އޮޓަމެޓިކް އެޗް.ޓީ.ޓީ.ޕީ.އެސް ކޮންފިގަރޭޝަން ބޭނުންކުރެއްވުމުން ހުރިހާ ރިކުއެސްޓިންގް، އެނޭބަލިންގް އަދި 'ލެޓްސް އެންކްރިޕްޓް ސަރޓިފިކޭޓް އޮތޯރިޓީ'އިން ސެޓިފިކެޓް ރިނިއުކުރުން އޮޓަމެޓިކުން ކުރިއަށްދާނެ

en: The platform must be reachable through a public IP address and the selected hostname must have a DNS record referencing that address.
dv: އެ ޕްލެޓްފޯމަށް ޕަބްލިކް އައިޕީ އެޑްރެހެއް މެދުވެރިކޮށް ވަދެވޭނެ ގޮތް ހެދުމާއި، ހޮވާފައިވާ ހޯސްޓް ނަމުގައި އެ އެޑްރެހަށް ރިފަރެންސް ކުރާ ޑީއެންއެސް ރެކޯޑެއް އޮންނަން ޖެހެއެވެ

en: Proceed
dv: ކުރިޔަށް

en: Manual configuration
dv: މެނުއަލް ކޮންފިގަރޭޝަން

en: The manual configuration wizard will guide you through the setup of HTTPS from an alternative Certificate Authority.
dv: މެނުއަލް ކޮންފިގަރޭޝަން ވިޒަރޑް ބޭނުންކޮއށްގެން އެހެން ސެޓްފިކެޓް އޮތޯރިޓީއަކުން އެޗް.ޓީ.ޓީ.ޕީ.އެސް ސެޓްއަޕް ކުރެވޭނެ

en: Disabled
dv: ޑިސްއޭބަލްޑް

en: Auto-renewal
dv: ގަވައިދުން އާކުރެވިގެންދިއުން

en: Tor Onion Service
dv: ޓީ.އޯ.އާރް އަނިއަންގެ ހިދުމަތް

en: Anonymize outgoing connections
dv: އައުޓް ގޮއިންގ ކަނެކްޝަންސް ސިއްރުކުރުން

en: Let the platform be reachable without Tor
dv: ޓީ.އޯ.އާރް އާއިނުލާ ޕްލެޓްފޯމަށް ވަދެވޭ ގޮތައް އޮތުން

en: Roles enabled to use the platform without Tor
dv: ޓީ.އޯ.އާރް އާއިނުލާ ޕްލެޓްފޯމްގެ ބޭނުންކުރުމަށް އެނެބަލްކުރެވޭ ރޯލު

en: Whistleblower
dv: ވިސިލްބްލޯވަރ

en: To
dv: ފޮނުވަންޖެހޭ ފަރާތް

en: SMTP email address
dv: އެސް.އެމް.ޓީ.ޕީ އީމެއިލް އެޑްރެސް

en: SMTP server address
dv: އެސް.އެމް.ޓީ.ޕީ ސަރވަރ އެޑްރެސް

en: SMTP server port
dv: އެސްއެމްޓީޕީ ސަރވަރ ޕޯޓް

en: Security
dv: ސެކިއުރިޓީ

en: Require authentication
dv: ހުއްދަ އޮތްތޯ ބެލުމަށްޓަކައި

en: Password
dv: ޕާސްވޯޑް

en: Number of hours before sending a report expiration alert
dv: ރިޕޯޓުގެ މުއްދަތު ހަމަވާ ތާރީޙްގެ އެލާރޓް ފޮނުވާނީ ކިތައް ގަޑިއިރު ކުރިންތޯ ހިޔާރުކުރުމަށް

en: Test the configuration
dv: ކޮންފިގަރޭޝަން ޓެސްޓު ކުރެއްވުމަށް

en: Reset SMTP configuration
dv: އެސް.އެމް.ޓީ.ޕީ ކޮންފިގަރޭޝަން ރިސެޓް ކުރެއްވުމަށް

en: Reset notification templates to default
dv: ނޮޓިފިކޭޝަންގެ ނަމޫނާތައް ޑިޕޯލްޓް ނަމޫނާއަށް ބަދަލުކުރެއްވުމަށް

en: Template
dv: ނަމޫނާ

en: Question
dv: ސުވާލު

en: Single-line text input
dv: އެއްފޮޅުވަތުން މެސެޖެއް ދިނުން

en: Multi-line text input
dv: ގިނަ ފޮޅުވަތްތަކުން މެސެޖެއް ދިނުން

en: Selection box
dv: އިޚްތިޔާރުކުރާ ގޮޅި

en: Multiple choice input
dv: އެކަކައް ވުރެ ގިނަ އިޚްތިޔާރުތަކެއް ޖެއްސެވުމަށް

en: Checkbox
dv: ފާހަގަޖަހާ ގޮޅި

en: Terms of service
dv: ޚިދުމަތުގެ އިޤްރާރު

en: Date range
dv: ތާރީޚުގެ މުއްދަތު

en: Group of questions
dv: ސުވާލުތަކެއް

en: Row
dv: ބަރި

en: Column
dv: ކޮލަމް

en: Width
dv: ފުޅާމިން

en: Question group
dv: ސުވާލުގެ ގިންތި

en: Hint
dv: އިތުރު އެހީ

en: Mandatory
dv: ކޮންމެހެން މަޖުބޫރު ބައެއް

en: Accept multiple file uploads
dv: ގިނަ ފައިލްތަކެއް އަޕްލޯޑު ކުރަން ފުރުސަތު ދެވޭ

en: Accept multiple answers
dv: އެއް ޖަވާބަށްވުރެ ގިނަ ޖަވާބު ގަބޫލުކުރެވިދާނެ

en: Template override
dv: ނަމޫނާއިން ބޭރަށްދިއުމަށް

en: Phone number
dv: ފޯނު ނަމްބަރު

en: Text
dv: ލިޔުން

en: Checkbox label
dv: ފާހަގަޖަހާގޮޅީގެ ލޭބަލް

en: Add multimedia content
dv: މީޑިޔާގެ އެކިބާވަތްތައް އެކުލެވޭ ލިޔުމެއް އިތުރުކުރުމަށް

en: Image
dv: ތަސްވީރު

en: Audio
dv: އޯޑިއޯ

en: Video
dv: ވީޑިއޯ

en: Text shown upon negative answer
dv: ނުރަނގަޅު ޖަވާބެއް ދެއްވުމުން ލިބިވަޑައިގަންނަވާ މެސެޖު

en: Trigger conditions
dv: ޓްރިގަރ ވާނެ ހާލަތްތައް

en: Sufficient
dv: ފުދޭ މިންވަރު

en: Options
dv: އިޚްތިޔާރުތައް

en: Addition
dv: އެއްކުރުން

en: Multiplier
dv: ގުނަކުރުން

en: Questions
dv: ސުވާލުތައް

en: Add new question
dv: ސުވާލެއް އިތުރު ކުރެއްވުމަށް

en: Add question from template
dv: ނަމޫނާއަކުން ސުވާލެއް އިރުތުކުރެއްވުމަށް

en: Duplicate
dv: ނަކަލު

en: Steps
dv: ހަރުފަތްތައް

en: Logo
dv: ލޯގޯ

en: Project name
dv: މަޝްރޫއުގެ ނަން

en: Homepage title
dv: ފުރަތަމަ ސަފްޙާގެ ނަން

en: Presentation
dv: ހުށަހެޅުން

en: Question to solicit possible whistleblowers
dv: ވިސިލްބްލޯވަރއެއްކަން ކަށަވަރުކުރަން އަހާނެ ސުވާލު

en: Whistleblowing button
dv: ވިސްލްބްލޯކުރުމަށް ފިއްތަވާ

en: Disclaimer
dv: ސަމާލުކަމަށް / ޑިސްކްލެއިމަރ

en: Footer
dv: ތިރީ ހަވާސާ

en: Upload
dv: އަޕްލޯޑް

en: Language:
dv: ބަހުރުވަ ހިޔާރުކުރައްވާ

en: Add custom text
dv: އަމިއްލަ ލަފުޒެއްޖެހުމަށް

en: Custom text
dv: އަމިއްލަ ލަފުޒު

en: Original text
dv: އަސްލު ލިޔުން

en: Original translation
dv: އަސްލު ތަރުޖަމާ

en: Custom translation
dv: ކަސްޓަމް ތަރުޖަމާ

en: Disable submissions
dv: ސަބްމިޝަންސް ޑިސްއޭބަލްކުރަން

en: Enable encryption
dv: އެންކްރިޕްޝަން އެނޭބަލް ކުރަން

en: Enable administrators to change user passwords
dv: ޔޫސަރ ޕާސްވޯޑްސް ބަދަލުކުރަން އެޑްމިނިސްޓްރޭޓަރސް އެނޭބަލް ކުރައްވާ

en: Administrators authorized to change user passwords:
dv: ޔޫޒަރ ޕާސްވޯޑް ބަދަލުކުރުމުގެ ހުއްދަ ލިބިފައިވާ އެޑްމިނިސްޓްރޭޓަރުން:

en: Enable multisite feature
dv: މަލްޓިސައިޓް ފީޗާ އެނޭބަލްކުރަން

en: Enable simplified login
dv: ސިންޕްލިފައިޑް ލޮގް އިން އެނޭބަލްކުރަން

en: Enable search engines indexing
dv: ސާރޗް އިންޖިންތައް އިންޑެކްސް ކުރުމަށް

en: Default questionnaire
dv: ޑީފޯލްޓް ސުވާލުކަރުދާސް

en: Show contexts in alphabetical order
dv: ކޮންޓެކްސްޓްސް އަލްފަބެޓިކަލް  އޯޑަރަށް ބަހާލަން

en: Size limit for file attachments
dv: ފައިލް އެޓޭޗްމެންޓްގެ ސައިޒު ލިމިޓް

en: Require two factor authentication
dv: ކުރިއަށް ދިޔުމުގެ ކުރިން ޓޫ-ފެކްޓާ އޯތެންޓިކޭޝަން ހިޔާރުކުރަންޖެހޭނެ

en: Password change interval
dv: ޕާސްވޯޑް ބޭނުން ކުރެވޭނެ މުއްދަތު

en: For security reasons, password changes are required at regular intervals.
dv: އެކައުންޓްގެ ރައްކާތެރިކަމަށްޓަކާއި ގަވާއިދުން ޕާސްވޯޑް ބަދަލުކުރަން ޖެހޭނެ

en: Number of days till notifying unread reports to users
dv: ނުކިޔާ ރިޕޯޓްތައް ހުރިކަން ޔޫޒަރުންނަށް އެންގަން ބާކީ ހުރި ދުވަސްތަކުގެ އަދަދު

en: Disable the privacy panel
dv: ޕްރައިވަސީ ޗެނަލް ޑިސްއޭބަލްކުރުަމަށް

en: Enable custom privacy panel
dv: ކަސްޓަމް ޕްރައިވަސީ ޕެނަލް އެނޭބަލް ކުރުމަށް

en: Custom privacy panel
dv: ކަސްޓަމް ޕްރައިވަސީ ޗެނަލް

en: Enable custodian user role
dv: ކަސްޓޯޑިއަން ޔޫސާރގެ  ރޯލް އެނޭބަލްކުރަން

en: Enable scoring system
dv: ސްކޯރިން ސިސްޓަމް އެނޭބަލްކުރަން

en: Logging level
dv: ލޮގިންގ ލެވަލް

en: Log accesses of internal users
dv: އިންޓާނަލް ޔޫސާރސްގެ ލޮގް އެކްސެސްތައް

en: Notify administrators of software problems
dv: ސޮފްޓްވެއަރގައި މައްސަލައެއް އުޅޭކަން އެޑްމިިނިސްޓްރޭޓަރުންނަށް އެންގުމަށް

en: Notify developers of software problems
dv: ސޮފްޓްވެއަރގައި މައްސަލައެއް އުޅޭކަން ޑިވެލޮޕަރުންނަށް އެންގުމަށް

en: By enabling this feature, you will contribute to the development and security of the platform.
dv: މި ފީޗަރ އެނޭބަލްކުރުމުން ޕްލެޓްފޯމް އިތުރަށް ތަރައްގީކުރުމަށާއި  ސެކިއުރިޓީ ވަރުގަދަކުރުމަށް އެހީވެދޭ

en: Reset reports
dv: ރިޕޯޓްތައް ރީސެޓް ކުރަން

en: Case management
dv: މައްސަލަ ބެލެހެއްޓުން

en: Sites
dv: ސައިޓުތައް

en: Mode:
dv: ބާވަތް:

en: Configure
dv: ކޮންފިގަރ ކުރެއްވުމަށް

en: Subdomain
dv: ސަބްޑޮމެއިން

en: Creation date:
dv: އުފެއްދި ތާރީޚް:

en: Root domain used for secondary sites
dv: ސެކަންޑަރީ ސައިޓްތަކުގައި ރޫޓް ޑޮމެއިން ބޭނުންކުރުން

en: Use the first site for administrative purposes only
dv: ފުރަތަމަ ސައިޓް ބޭނުންކުރައްވާނީ އިދާރީ ބޭނުންތަކަށް އެކަނި

en: Allow users to sign up
dv: އިތުރު މީހުން ސައިން އަޕް ކުރުމުގެ ހުއްދަ ދިނުމަށް

en: Enable terms of service
dv: ޚިދުމަތުގެ އިޤްރާރު އެނޭބަލްކުރުމަށް

en: Title
dv: ލަގަބު

en: Public name
dv:  އާންމު ނަން

en: Send reset link
dv: ރީސެޓް ކުރަން ލިންކް ފޮނުވާ

en: Set password
dv: ޕާސްވާޑްއެއް ހިޔާރުކުރައްވާ

en: The chosen password is too weak. A valid password should be at least 12 characters long and contain a variety of characters including at least a lowercase character, a capital character, a number and a special character.
dv: ހިޔާރުކުރި ޕާސްވަރޑް ވަރަށް ބަލިކަށި.  ޕާސްވަރޑްގެ ވަރުގަދަކުރުމަށް ޕާސްވަރޑްގެ ދިގުމުނުގައި 12 ކެރެކްޓަރ ހަމަކުރައްވާ އަދި ކެޕިޓަލް އަކުރާއި ސިމްޕަލް އަކުރު ހިޔާރުކުރައްވާ. އަދި  ހިސާބު އަކުރަކާއި ހާއްސަ ކެރެކްޓަރއެއް ބޭނުންކުރައްވާ.

en: Force password change
dv: ޕާސްވޯޑް ބަދަލު ކުރުވަން

en: The user will be forced to change its password on next login.
dv: ދެން  ލޮގް އިންވާ ފަހަރު މި އެކައުންޓްގެ ޕާސްވޯޑް ބަދަލުކުރަން ޖެހޭނެ

en: Disable two factor authentication
dv: ޓޫ ފެކްޓަރ އޮތެންޓިކޭޝަން ޑިސްއޭބަލް ކުރެއްވުމަށް

en: Language
dv: ބަސް

en: Enable email notifications
dv: އީމެއިލް ނޮޓިފިކޭޝަންސް އެނޭބަލް ކުރެއްވުމަށް

en: Details of the PGP key:
dv: ޕީ.ޖީ.ޕީ ކީގެ ތަފްސީލް:

en: Fingerprint
dv: އިނގިލީގެ ނިޝާން

en: Set up encryption by providing a PGP public key
dv: ޕީ.ޖީ.ޕީ ޕަބްލިކް ކީ ބޭނުންކޮށްގެން އެންކްރިޕްޓްކުރަން

en: Give this admin ability to change user passwords
dv: ޔޫސަރ ޕާސްވޯޑް ބަދަލުކުރުމުގެ ބާރު މި އެޑްމިންއަށް ދިނުމަށް

en: Forcefully selected
dv: ބާރާއެކު ސިލެކްޝަން ހެދުން

en: Allow the recipient to delete reports
dv: ރިސިޕިއަންޓަށް ރިޕޯޓު ފުހެލުމުގެ ހުއްދަ ދިނުމަށް

en: Allow the recipient to postpone the report expiration date
dv: ރިސިޕިއަންޓަށް ރިޕޯޓްގެ މުއްދަތުހަމަވާ ތާރީޚް ފަސްކުރުމަށް ހުއްދަ ދިނުން

en: Give the user administrative access to the following features:
dv: ތިރީގައިވާ ފީޗާސްތަކަށް ޔޫޒަރަށް އެޑްމިނިސްޓްރޭޓިވް އެކްސެސް ދިނުން:

en: Request date
dv: ތާރީޚު ހޯއްދެވުމަށް އެދިލެއްވުމަށް

en: Report date
dv: ރިޕޯޓުގެ ތާރީޚް

en: Authorization
dv: އޮތޮރައިޒޭޝަން

en: Requests
dv: ރިކުއެސްޓްތައް

en: The validation link is either incorrect or has expired.
dv: ތިޔަ ބޭނުންފުޅު ކުރެއްވި ވެލިޑޭޝަން ލިންކް ރަނގަޅެއް ނޫން ނުވަތަ ވަނީ އެކްސްޕަޔަރ ވެފައި

en: Your new email address has been validated.
dv: އައު އީމެއިލް އެޑްރެސް ވެލިޑޭޓްވެއްޖެ

en: Forgot password?
dv: ޕާސްވޯޑް ހަނދާން ނެތިގެން

en: Enter the two factor authentication code
dv: ޓޫ ފެކްޓަރ އޮތެންޓިފިކޭޝަން ކޯޑު ޖައްސަވާ

en: Authentication failed
dv: އޮތެންޓިކޭޝަން ފެއިލްވެއްޖެ

en: The code is either invalid or expired.
dv: ޖެއްސެވި ކޯޑް ރަނގަޅެއް ނޫން ނުވަތަ ވަނީ އެކްސްޕަޔަރ ވެފައި

en: Please select your account:
dv: ތިޔަ ފަރާތުގެ އެކައުންޓް އިޚްތިޔާރުކުރައްވާ

en: Now type your password, then click 'Log in':
dv: ޕާސްވޯޑް ޖެހުމަށްފަހު 'ލޮގް އިން' އަށް ފިއްތާލާ:

en: Text shown after the user has selected the option.
dv: ޔޫސަރ ވަކި ކަމެއް އިޚްތިޔާރު ކުރެއްވުމުން ފެނިވަޑައިގަންނަވާ މެސެޖު

en: Confirm
dv: ކޮންފަރމް ކުރެއްވުމަށް

en: Assign score points
dv: ސްކޯ ޕޮއިންޓް އެސައިން ކުރެއްވުމަށް

en: Are you sure?
dv: ޔަގީންކަން އެބައޮތްތޯ؟

en: Close
dv: ލައްޕާ

en: Please note that all the associated data will be permanently deleted.
dv: މިކަމާޢި ގުޅޭ ހުރިހާ މަޢުލޫމާތެއް ޑިލީޓް ކުރެވޭނެކަން ދަންނަވަން

en: Enable two factor authentication
dv: ޓޫ ފެކްޓަރ އޮތެންޓިކޭޝަން އެނޭބަލް ކުރެއްވުމަށް

en: Before proceeding please read carefully the documentation at:
dv: ކުރިއަށް ދިޔުމުގެ ކުރިން: ގައިވާ  ޑޮކިއުމެންޓޭޝަން ރަނގަޅަށް ކިޔުން ވަރަށް މުހިންމު

en: Account recovery key
dv: އެކައުންޓް އަލުންހޯއްދަވަން ބޭނުންވާނެ ކީ

en: Make a copy and store it in a safe place. It will be necessary if you lose your password to recover the access to your account without data loss.
dv: ކޮޕީއެއް ހައްދާފައި ރައްކާތެރިކޮށް ބަހައްޓަން އިލްތިމާސްކުރަން. ޕާސްވާޑް ހަނދާންނެތިއްޖެނަމަ ނުވަތަ އެކައުންޓަށް ލިބިފައިވާ އެކްސެސް ގެއްލިއްޖެނަމަ، ހުރިހާ މައުލޫމާތާއެކު އަލުން އެކައުންޓް ހޯދަން މި މައުލޫއްމާތު ބޭނުންވާނެ

en: Enter a name for the copy
dv: ކޮޕީއަށް ނަމެއް ހިޔާރުކުރައްވާ

en: Request support
dv: ސަޕޯޓަށް އެދިވަޑައިގަތުމަށް

en: Thank you.
dv: ޝުކުރިއްޔާ

en: We will try to get back to you as soon as possible.
dv: ވީހާވެސް އަވަހަށް ޖަވާބު އަރުވާނަން

en: Submit
dv: ސަބްމިޓް ކުރައްވާ

en: The connection is not secure.
dv: ކަނެކްޝަން ރައްކާތެރިއެއް ނޫން

en: The platform is still not configured for HTTPS connections and should therefore only be used for testing purposes.
dv: މި ޕްލެޓްފޯމް އެޗް.ޓީ.ޓީ.ޕީ.އެސް ކަނެކްޝަންސްއަށް ކޮންފިގަރ ކޮށްފައެއްނުވޭ. އެހެންކަމުން މި ބޭނުންކުރެވޭނީ ހަމައެކަނި ޓެސްޓްކުރުމަށް

en: Please write a motivation for the reply
dv: ރައްދެއް ދެއްވުމަށް ޤަސްތުކުރެއްވި ސަބަބު ލިޔުއްވާ

en: Send
dv: ފޮނުވަން

en: By confirming, you will postpone the expiration date to:
dv: މުއްދަތު ހަމަވާ ތާރީޙް:  އަށް ލަސްކުރަން ބޭނުންފުޅުކަން ޔަގީންކުރެއްވުމަށް

en: This is a demo platform, please do not use it for real submissions.
dv: މީ ޑެމޯ ޕްލެޓްފޯމްއެއް، އަސްލު ރިޕޯޓު ހުށައެޅުމަށް މި ޕްލެޓްފޯމް ބޭނުންނުކުރައްވާތި

en: Install an authenticator app on your phone
dv: އޮތެންޓިކޭޓަރ އެޕްލިކޭޝަނެއް ފޯނަށް އިންސްޓޯލްކުރައްވާ

en: Scan the QR code with the app
dv: އެޕްލިކޭޝަނުން ކިއު އާރު ކޯޑު ސްކޭން ކުރައްވާ

en: Error!
dv: މައްސަލައެއް އެބައުޅޭ!

en: Internal server error
dv: އިންޓަރނަލް ސަރވަރ މައްސަލައެއް

en: Error on input validation
dv: އިންޕުޓް ވެލިޑޭޝަންގައި މައްސަލައެއް އެބައުޅޭ

en: Resource not found
dv: ތިޔަ ހޯއްދަވާ ވަޞީލަތެއް ނުފެނުނު

en: Forbidden operation
dv: މަނާކުރެވިފައިވާ އޮޕަރޭޝަނެއް

en: The specified old password is not valid
dv: ޖައްސަވާފައިވާ ކުރީގެ ޕާސްވޯޑް ރަނގަޅެއް ނޫން

en: Resource can only be accessed via the Tor network
dv: ވަޞީލަތްތަކުގެ ބޭނުންކުރެވޭނީ ހަމައެކަނި ޓޯރ ނެޓްވަރކް މެދުވެރިކޮށް

en: The upload request exceeds the size limit
dv: އަޕްލޯޑް ކުރަން ބޭނުންވާ މީޑިއާގެ ސައިޒް ލިމިޓަވުރެ ބޮޑު

en: Current password
dv: މިހާރު ބޭނުންކުރާ ޕާސްވޯޑް

en: New password
dv: ަައާ ޕާސްވޯޑް

en: The new password must be different from the current one.
dv: ކުރީގައި ބޭނުންކުރެއްވި ޕާސްވާޑްއެއް އާ ޕާސްވާޑްއަކަށް ހިޔާރެއްނުކުރެވޭނެ. ތަފާތު ޕާސްވާޑްއެއް ހިޔާރުކުރައްވާ.

en: Type your new password again
dv: ައާ ޕާސްވޯޑް އަލުން ޖައްސަވާ

en: The two passwords do not match
dv: ދެ ޕާސްވާޑް ތަފާތު. އަލުން ޖައްސަވާ

en: Validation of email address change in progress.
dv: އީމެއިލް އެޑްރެސް ބަދަލުކުރުމުގެ މަސައްކަތް ކުރިޔަށް ދަނީ

en: Please check your inbox for further instructions.
dv: ކުރިޔަށް ދާންވީގޮތުގެ އިރުޝާދު ހޯދުމަށް އިންބޮކްސް ބައްލަވާ

en: Warning
dv: އިންޒާރު

en: You are strongly advised to visit this site using the app called Tor Browser, that protects your identity.
dv: ތިޔަފަރާތުގެ އައިޑެންޓިޓީ ރައްކާތެރިކުރުމަށް "ޓޯރ ބްރައުޒާ" ގެ އެޕްލިކޭޝަން ބޭނުންކޮށްގެން މި ސައިޓަށް ޒިޔާރަތް ކުރުމަށް ވަރަށް ބޮޑަށް އިލްތިމާސް ކުރަމެވެ

en: Download the Tor Browser
dv: ޓޯރ ބްރައުޒަރ ޑައުންލޯޑްކުރުމަށް

en: Then, copy and paste the following address into the Tor Browser:
dv: ޓޯރ ބްރައުޒަރ އަށް މި އެޑްރެސް ކޮޕީ ކުރައްވާ:

en: Have you already filed a report? Enter your receipt.
dv: ރިޕޯޓް ފައިލް ކޮށްފައިވާނަމަ ރަސީދު ނަންބަރ ޖައްސަވާ

en: The receipt is either invalid or the report has expired.
dv: ޖެއްސެވި ރަސީދު  ރަނގަޅެއް ނޫން ނުވަތަ ރިޕޯޓުވަނީ އެކްސްޕަޔަރ ވެފައި

en: Select a file or drag it here.
dv: ފައިލް އެއް ހިޔާރުކުރައްވާ ނުވަތަ މިތަނަށް ޑްރޭގްކުރޭ

en: Size:
dv: ސައިޒު:

en: Uploading files…
dv: ފައިލްތައް އަޕްލޯޑުވަނީ....

en: Upload completed successfully!
dv: ފައިލްތައް އަޕްލޯޑް ވެއްޖެ!

en: Estimated upload time:
dv: އަޕްލޯޑްވާން ނަގާނެކަމަށް ލަފާކުރެވޭ ގަޑި:

en: Recipients have requested you to fill an additional questionnaire.
dv:  އިތުރު ސަުވާލު ކަރުދާހަކަށް ޖަވާބުދިނުމަށް ރިސިޕިއަންޓުން އެދިއްޖެ.

en: Fill the additional questionnaire
dv: އިތުރު ސުވާލުކަރުދާހަށް ޖަވާބު ދޭން

en: From:
dv: ފޮނުވި ފަރާތް:

en: To:
dv: ލިބިލައްވާ ފަރާތް:

en: Filename
dv: ފައިލްގެ ނަން

en: Upload date
dv: ފައިލް އަޕްލޯޑް ކުރި ތާރީޙް.

en: File size
dv: ފައިލްގެ ސައިޒު

en: Questionnaire answers
dv: ސާރވޭ ސުވާލުކަރުދާހުގެ ސުވާލުތައް

en: Step
dv: ފިޔަވަޅު

en: Status:
dv: ސްޓޭޓަސް:

en: Files attached by recipients
dv: ރިސިޕިއަންޓުން ހިމަނާފައިވާ ފައިލްތައް

en: Upload a file:
dv: ފައިލް އަޕްލޯޑް ކުރުމަށް:

en: Welcome!
dv: މަރުހަބާ!

en: For the user documentation, visit:
dv: ޔޫސަރ ޑޮކިއުމެންޓޭޝަން ވިދާޅުވާން ފިއްތަވާ :

en: If you need technical support, have general questions, or have new ideas for the software:
dv: ޓެކްނިކަލް ސަޕޯޓް ބޭނުންފުޅު ނަމަ، ނުވަތަ އިތުރު ސުވާލަކަށް ޖަވާބު ހޯއްދަވަން އަދި ސޮފްޓްވެއަރއަށް ގެންނާނެ ހެޔޮ ބަދަލެއް ހުރިކަމަށް ފެންނަނަމަ:

en: If you want to contribute to software development or report a bug, please open an issue in our ticketing system:
dv: ސޮފްޓްވެއަރގައި މައްސަލައެއް އުޅޭކަން ފާހަގަވެއްޖެ ނަމަ، އަދިސޮފްޓްވެއަރގެ މައްސަލައެއް ރިޕޯޓު ކުރެއްވުމަށްއަޅުގަނޑުމެންގެ ޓިކެޓިންގް ސިސްޓަމްގައި އެކަން ފާހަގަކޮށް ޓިކެޓެއް ހުޅުވުމަށް:

en: Join our chat:
dv: ޗެޓް ކުރެއްވުމަށް:

en: Follow the project on:
dv: މި ޕްރޮޖެކްޓް ފޮލޯކުރުމަށް:

en: An update is available:
dv: އަދާހަމަކުރުމެއް ތައްޔާރުވެފައި

en: We recommend that you access the “Preferences” section in order to retrieve your “Account Recovery Key” and store it safely. This key will be necessary to recover your access to the platform and to your data in case you forget your password.
dv: "އެކައުންޓް ރިކަވަރީ ކީ" ހޯދައި ރައްކާތެރިކަމާއެކު ރައްކާކުރުމަށްޓަކައި "ޕްރިފަރެންސް" ބަޔަށް ވަނުމަށް އަޅުގަނޑުމެން ލަފާދެމެވެ.  ޕާސްވޯޑް ހަނދާން ނެތިއްޖެ ހާލަތެއްގައި ޕްލެޓްފޯމަށް ވަދެވޭނެ ގޮތާއި ޑޭޓާއަށް ވަދެވޭނެ ގޮތް އަނބުރާ ހޯދުމަށް މި ކީ ބޭނުންވާނެއެވެ

en: The provided recovery key is invalid.
dv: ދީފައިވާ ރިކަވަރީ ކީ  ރަނގަޅެއްނޫން

en: The provided reset token is invalid or expired.
dv: ދީފައިވާ ރީސެޓް ޓޯކަން ރަނގަޅެއް ނޫން ނުވަތަ ވަނީ މުއްދަތު ހަމަވެފައި

en: Enter your account's username or your email address to request a password reset.
dv: ޕާސްވޯޑް ރީސެޓްކުރައްވަން އެކައުންޓްގެ ނަން ނުވަތަ ބޭނުންކުރެއްވި އީމެއިލް އެޑްރެސް ޖައްސަވާ

en: Enter your email address to request a password reset.
dv: ޕާސްވޯޑް ރީސެޓްކުރައްވަން އެކައުންޓްގައި ބޭނުންކުރެއްވި އީމެއިލް އެޑްރެސް ޖައްސަވާ

en: Password reset requested.
dv: ޕާސްވޯޑް ރީސެޓްކުރަން އެދެވިއްޖެ

en: Enter your account recovery key to complete the password reset procedure
dv: ޕާސްވޯޑް ރީސެޓްކޮށް ނިންމުމަށް ލިބިފައިވާ 'އެންކްރިޕްޝަން ރިކަވަރީ ކީ' ޖައްސަވާ

en: Access to the whistleblower's identity has been requested to the custodian.
dv: ވިސިލްބްލޯވަރގެ އައިޑެންޓިޓީ ހާމަކުރުމަށް ކަސްޓޯޑިއަން ކައިރިން އެދެވިއްޖެ

en: Date of the request
dv: ހިދުމަތަށް އެދިލެއްވި ތާރީޚް

en: Show
dv: ދައްކާ

en: Congratulations!
dv: މަރުޙަބާ!

en: You have completed the platform activation.
dv: ޕްލެޓްފޯމު އެކްޓިވޭޝަން  ފުރިހަމަވެއްޖެ

en: Success!
dv: ކާމިޔާބު!

en: Your whistleblowing platform is almost ready!
dv: ތިފަރާތުގެ ވިސިލްބްލޯވިންގ ޕްލެޓްފޯމު ގާތްގަޑަކަށް ވަނީ ތައްުޔާރުވެފައި

en: Check your inbox to activate it.
dv: ހިދުމަތް ފެއްޓެވުމަށް އިންބޮކްސް ބައްލަވާ

en: If not activated within 24 hours the platform will be automatically deleted.
dv: 24 ގަޑިއިރުގެ ތެރޭގައި އެކްޓިވޭޓް ނުކުރާނަމަ  ޕްލެޓްފޯމު އަމިއްލަ ޒާތުގައި ފުހެވިގެންދާނެ

en: Sign up
dv: ހިދުމަތަށް އެދިލެއްވުން

en: Confirmation
dv: ކަށަވަރުކުރައްވާ

en: Invalid confirmation
dv: ކަށަވަރުކުރެވޭގޮތެއް ނުވި

en: Invalid phone number
dv: ފޯނު ނަމްބަރު ރަނގަޅެއްނޫން

en: Address
dv: ްއެޑްރެސް

en: The answer is too short
dv: ޖަވާބު މާ ކުރު

en: The specified input is not valid.
dv: މި އިންޕުޓް ރަނގަޅެއް ނޫން

en: The specified input is not valid:
dv: ކަނޑައެޅިފައިވާ އިންޕުޓް ސައްހައެއް ނޫން:

en: please enter a valid email address.
dv: ސައްހަ އީމެއިލް އެޑްރެހެއް ޖައްސަވާށެވެ

en: please enter numbers only.
dv: ހަމައެކަނި ނަންބަރު ޖައްސަވާށެވެ

en: Submissions disabled
dv: ސަބްމިޝަން ޑީސްއޭބަލްޑް

en: You are connecting to the server without anonymity and this server supports only anonymous submissions
dv:  ތިޔަ ފަރާތުން ސާރވާއަށް ކަނެކްޓްވަނީ ޒާތީ މައުލޫމާތު ސިއްރުވާގޮތަކަށް ނޫން. މި ސާރވާ ސަޕޯޓުކުރަނީ ހަމައެކަނި ކާކުކަން ނޭނގޭ ގޮތައް ހުށައަޅާ ސަބްމިޝަންސް

en: Your report was successful.
dv: ރިޕޯޓު ކުރެވިއްޖެ

en: Remember your receipt for this report.
dv: މި ރިޕޯޓާއޮި ގުޅޭ ރަސީދު ހަނދާން ބަހައްޓަވާ

en: Use the 16 digit receipt to log in. It will allow you to view any messages we sent you, and also to add extra info.
dv: ލޮގްއިން ވުމަށް ލިބިފައިވާ 16 އަކުރުގެ ރަސީދު ބޭނުންކުރައްވާ. މި ރަސީދު ބޭނުން ކޮށްގެން ތިޔަ ފަރާތަށް ލިބިފައިވާ މެސެޖުތަކާއި އިތުރު މައްލޫއްމާތު ފެންނާނެ

en: View your report
dv: ތިޔަ ފަރާތުގެ ރިޕޯޓް ހުޅުވުމަށް

en: Recipient selection
dv: ރިސިޕިއަންޓް ޚިޔާރުކުރައްވާ

en: Select the recipients of your report:
dv: ރިޕޯޓުގެ ރިސިޕިއަންޓުން ޚިޔާރުކުރައްވާ

en: Recipients selected:
dv: ރިސިޕިއަންޓުން ޚިޔާރުކުރެވިއްޖެ

en: You have reached the maximum number of selectable recipients.
dv:  ރިސިޕިއަންޓުންގެ ގޮތުގައި އެންމެގިނަވެގެން އިޚްތިޔާރު ކުރެވޭނެ ޢަދަދު ހަމަވެއްޖެ

en: The following recipients will receive your report and could not be deselected:
dv: ތިރީގައިވާ ރިސިޕިއަންޓުންނަށް ތިޔަ ފަރާތުގެ  ރިޕޯޓް ލިބިވަޑައިގަންނަވާނެ އަދި އެފަރާތްތައް ބާތިލެއް ނުކުރެއްވޭނެ

en: In this step the answers to the following questions are either missing or invalid:
dv: މި ސުވާލުތަކުގެ ޖަވާބުތައް ނުހިމެނޭ ނުވަތަ ހިމެނިފައިވާގޮތް ރަނގަޅެއްނޫން

en: You must select at least one recipient.
dv:  މަދުވެގެން އެކަކު ރިސިޕިއަންޓެއްގެ ގޮތުގައި އިޚްތިޔާރުކުރަންޖެހޭނެ

en: Waiting for the file(s) to finish uploading.
dv: ފައިލް(ތައް) އަޕްލޯޑް ވަންދެން މަޑުކޮއްލައްވާ

en: The following steps have errors:
dv: މި ބައިތަކުގައި  ރަނގަޅު ނޫން މައުލޫމާތު ހިމެނޭ

en: Hide
dv: ފޮރުވާ

en: The following step-by-step procedure will guide you through creating your whistleblowing platform.
dv: ވިސްލްބްލޯ ކުރުމަށް ތިޔަ ފަރާތަށް ޚާއްޞަ ޕްލެޓްފޯމް ހެދުމަށް މިވާ އިރުޝާދުތަކާއި އެއް ގޮތަށް އަމަލުކުރައްވާ

en: Please choose a configuration profile:
dv: ކޮންފިގަރޭޝަން ޕްރޮފައިލްއެއް ހިޔާރުކުރައްވާ:

en: Make it possible for this admin to reset user passwords.
dv: މި އެޑްމިންއަށް ޔޫސަރ ޕާސްވޯޑު ބަދަލު ކުރެވޭނެ ގޮތް ހެދުމަަށް

en: We advise selecting this option if you would like to protect data from being lost in the situation where recipients lose their passwords. On the other hand, we would not advise using this feature if you want to setup a system where only recipients are able to access submissions.
dv: ރިސިޕިއަންޓްގެ ޕާސްވޯޑް ގެއްލިއްޖެ ހާލަތެއްގައި ހުރިހާ ޑޭޓާ އެއް ނުގެއްލޭ ގޮތައް ރައްކާ ކުރެވިފައި ހުރުމަށް އެދޭނަމަ، މި އޮޕްޝަން އިހްތިޔާރުކުރުމަށް އެދެމެވެ. އެެހެންނަމަވެސް،  ސިސްޓަމް ސެޓްއަޕް ކުރަނީ ހަމައެކަނި ރިސިޕިއަންޓުންނަށް ސަބްމިޝަންސް ބެލޭ ގޮތައް ނަމަ، މި އޮޕްޝަން ހިޔާރުނުކުރެއްވުމަށް އެދެމެވެ.

en: Please choose a different username.
dv: އެހެން ޔޫސަރ ނަމެއް ބޭނުން ކުރައްވާ

en: I have read and agree to the terms of the license.
dv: އަޅުގަނޑު ލައިސަންސްގެ ޝަރުތުތައް  ކިޔައިފިން، އަދި އެއާއި މެދު އަޅުގަނޑުގެ އެެއްވެސް އިއުތިރާޒެއް ނެތް

en: You have completed the platform wizard.
dv: ޕްލެޓްފޯމް ވިޒާޑް ތިޔަ ފަރާތުން ތިވަނީ ފުރިހަމަ ކުރައްވާފަ

en: Please summarize your report in a few words.
dv: ރިޕޯޓުގެ ކުރު ހުލާސާއެއް ލިޔޭ

en: Describe your report in detail.
dv: ރިޕޯޓާއި ގުޅޭ މައުލޫމާތު ތަފްސީލުކޮށް ލިޔޭ

en: Where did the facts happen?
dv: މި ހާދިސާ ހިނގީ  ކޮންތާކު؟

en: When did the facts happen?
dv: މި ހާދިސާ ހިިނގީ ކޮން އިރަކު؟

en: I'm a victim
dv: އަޅގަނޑަކީ މި ހާދިސާގެ  ވިކްޓިމްއެއް

en: I'm involved in the facts
dv: އަޅުގަނޑަކީ މި ހާދިސާގެ ތެރޭގައި ހިމެނޭ ފަރާތެއް

en: I witnessed the facts in person
dv: މި ހާދިސާ ހިނގީ އަޅުގަނޑުގެ ހާޒިރުގައި

en: I was personally told by a direct witness
dv: އަޅުގަނޑަށް މި ހާދިސާގެ މައުލޫމާތު ލިބުނީ ސީދާ ހެކިވެރިޔަކުގެ ފަރާތުން

en: It is a rumor I heard
dv: މި ހާދިސާއަކީ އަޅުގަނޑަށް އިވުނު ވާހަކައެއް

en: How are you involved in the reported facts?
dv: ރިޕޯޓްކޮށްފައިވާ ހާދިސާއާއި ތިޔަ ފަރާތާއި  އޮތީ ކޮން ގުޅުމެއް؟

en: Do you have evidence to support your report?
dv: ތިޔަ ރިޕޯޓަށް ބާރުދޭ ހެކި އެބަހުރިތަ؟

en: Please attach the evidence to support your report.
dv: ތިޔަ  ރިޕޯޓަށް ބާރުދޭ ހެކި އެޓޭޗްކުރޭ

en: Please describe the evidence in detail.
dv: ހުށައަޅާފައިވާ ހެކި ތަފްޞީލުކޮށް ބަޔާންކުރޭ

en: A thorough description of the submitted evidence enhances our ability to evaluate claims and investigate. Please take care to reference significant portions of any videos, images or documents submitted.
dv: ހުށަހެޅޭ ހެކިތަކުގެ ފުރިހަމަ ތަފްޞީލު ހިމެނުމަކީ ، ދަޢުވާތައް ބަލާ ތަޙުޤީޤުކުރުމުގެ ޤާބިލުކަން އިތުރުކޮށްދޭނެ ކަމެއް. ހުށަހެޅޭ ވީޑިއޯ، ފޮޓޯ ނުވަތަ ލިޔެކިޔުންތަކުގެ މުހިންމު ބައިތަކަށް ރެފަރެންސް ދިނުމަށް ސަމާލުވޭ

en: Have you reported the facts to other organizations and/or individuals?
dv: މި ހާދިސާ އެއްވެސް އެހެން ޖަމްޢިއްޔާއަކަށް އަދި/ނުވަތަ ވަކިވަކި ފަރުދަކަށް ރިޕޯޓް ކުރެއްވިންތޯ؟

en: Please list the organizations and/or individuals you have informed about these facts.
dv: މި ހާދިސާއާއި ގުޅޭ މަޢުލޫމާތު ހިއްސާކުރި ޖަމްޢިއްޔާތަކާއި އަދި/ނުވަތަ  ވަކިވަކި ފަރުދުން ލިސްޓުކުރޭ

en: Have these organizations investigated your claims? If so, what was the outcome?
dv: މި ޖަމްޢިއްޔާތަކުން ތިޔަބޭފުޅުންގެ ދަޢުވާތައް ތަޙުޤީޤު ކޮށްފައިއެބަހުރިތޯ؟ އޭގެ ނަތީޖާއަކީ ކޮބައިތޯ؟

en: What is the outcome you want to achieve with our support?
dv: އަޅުގަނޑުމެންގެ ސަޕޯޓާއެކު ތިޔަބޭފުޅުން ހޯއްދަވަން ބޭނުންފުޅުވާ ނަތީޖާއަކީ ކޮބައިތޯ؟

en: Do you want to provide your identification information?
dv: ތިޔަ ބޭފުޅާގެ އައިޑެންޓިފިކޭޝަން މަޢުލޫމާތު ޙިއްޞާކުރަން ބޭނުންފުޅުތޯ؟

en: First name
dv: ފުރަތަމަ ނަން

en: Last name
dv: ފަ ހު ނަން

en: Alternative contact method
dv: ގުޅުމަށް އިތުރު ނަމްބަރެއް

en: I prefer to be contacted via this platform only
dv: އެއްވެސް ކަމަކާއި ގުޅޭގޮތުން އަޅުގަނޑާއި ކޮންޓެކްޓް ކުރުމަށް އެދެނީ ހަމައެކަނި މި ޕްލެޓްފޯމް މެދުވެރިކޮށް

en: Other
dv: އެހެނިހެން

en: Dear {RecipientName},
dv: {RecipientName} އަށް،

en: You're receiving this email because a user account has been created for you on the system: {Site}
dv: މި އީމެއިލްއަކީ ތިޔަ ފަރާތުގެ ޔޫސަރ އެކައުންޓް ހަދާ ނިމިއްޖެކަން އެންގުމަށް ފޮނުވާފައިވާ އީމެއިލްއެއް: {Site}

en: Username: {Username}
dv: ބޭނުންކުރާމީހާގެ ނަން: {Username}

en: Activation link: {Url}
dv: އެކްޓިވޭޓްކުރުމާ ގުޅޭލިންކް {Url}

en: Please click on the activation link to proceed with the account activation and to set your user password.
dv: އެކައުންޓް އެކްޓިވޭޓް ކުރުމަށްޓަކައި ލިބިފައިވާ ލިންކްއަށް އޮބާލައްވާފައި ހިޔާކުރައްވާ ޕާސްވޯޑްއެއް ޖައްސަވާ

en: After successful activation you will be able to access the system via the following link: {LoginUrl}
dv: އެކްޓިވޭޝަން ކާމިޔާބުވުމުން {LoginUrl} ލިންކްއިން ސިސްޓަމް ބޭނުންކުރެވޭނެ

en: Kind regards,
dv: އިޙްތިރާމާއެކު ޝުކުރު ދަންނަވަން

en: Account activation
dv: އެކައުންޓް އެކްޓިވޭޓްކުރުން

en: Your whistleblowing platform is now accessible at:
dv: ތިބާގެ ވިސިލްބްލޯވިން ޕްލެޓްފޯމަށް  ވަދެވޭނީ

en: To log in, visit:
dv: ލޮގް އިން ކުރެއްވުމަށް: ޒިރާރަތްކުރައްވާ

en: Users' credentials:
dv: ބޭނުންކުރައްވާ ފަރާތުގެ ކްރެޑެންޝަލްސް

en: The platform will be automatically deleted on:
dv: ޕްލެޓްފޯމު އޮޓޮމެޓިކުން  ޑިލީޓްވާނީ

en: Access instructions
dv: އިރުޝާދުތަކަށް އެކްސެސްވުމަށް

en: The number of activities recently detected appears to be higher than usual.
dv: އާންމު މިންވަރަށް ވުރެ އެކްޓިވިޓީސްގެ އަދަދު ކުއްލިގޮތަކަށް ވަރަށް ގިނަވެފައިވާކަން ފާހަގަކުރެވިއްޖެ

en: This could be a sign of an attack (for example, someone flooding your server with bogus information) or just a usage spike due to an increased visibility of your project.
dv: މިއީ ސިސްޓަމްއަށް ލިބޭ ހަމަލާއެއްގެ ނިޝާނެއް (މިސާލަކަށް ކޮންމެވެސް ފަރާތަކުން ސާރވާއަށް ނުރަނގަޅު ބައިވަރު މައުލޫމާތު އަޕްލޯޑްކުރަމުން ދިއުން) ނުވަތަ ތިޔަ ފަރާތުގެ ޕްރޮޖެކްޓުގެ ވިސިބިލިޓީ އިތުރުވުމުގެ ސަބަބުން އައި ޔޫސޭޖް ސްޕައިކްއެއް

en: Examine the issue to determine whether it is legitimate or not.
dv: މިއީ ޞައްޙަ މައްސަލައެއްކަން ކަށަވަރު ކުރެއްވުމަށް އިތުރަށް ބައްލަވާ

en: The activities with unusual stats are:
dv: އެކްޓިވިޓީތަކުގެ ތެރޭގައި އާދަޔާ ހިލާފުކަމަށް ފާހަގަ ކުރެވޭ ތަފާސް ހިސާބު ހިމެނެނީ

en: The server cannot guarantee that a new report can be stored, so submissions have been disabled.
dv: މި ސާރވާގައި އާ ރިޕޯޓެއް ސޭވް ކުރެވޭނެކަން ޔަޤީނެއް ނޫން، އެހެން ވީމާ އިތުރު ސަބްމިޝަންތައް ވަނީ ޑިސްއޭބަލް ކުރެވިފައި

en: Please consider asking your technical support to create more disk space on the server.
dv: ސާރވަރގައި ޑިސްކް ސްޕޭސް އިތުރުކުރަން ބޭނުންފުޅުނަމަ ތިޔަފަރާތުން ޓެކްނިކަލް ސަަޕޯޓުގައި އެކަމަށް އެދެވިދާނެ

en: GlobaLeaks technology includes a server status checking component which will alert you in case something requires your attention.
dv: ގްލޯބަލް ލީކްސް ޓެކްނޮލޮޖީ ތެރޭގައި ތިޔަ ފަރާތުގެ ސަމާލުކަމަށް ގެނައުމަށް މި ސަރވާގައި ސްޓޭޓަސް ޗެކް ކުރާނެ ކޮމްފޯނެންޓެއް ހިމެނޭ

en: For more information, log in to the Administration interface and look at the "System Stats" and "Anomalies" sections.
dv: އިތުރު މައުލޫމާތު ބޭނުންނަމަ 'އެޑްމިނިސްޓްރޭޝަން އިންޓަފޭސް' އަށް ލޮގް އިން ކުރައްވާފައި 'ސިސްޓަމް ސްޓެޓްސް' އަދި 'އެނޮމަލީސް' ސެކްޝަން ބައްލަވާ

en: Anomaly detected in {NodeName}
dv:  އެނޯމަލީ ޑިޓެކްޓެޑް އިން {NodeName}

en: This is an email to inform you that the PGP key of the following users is going to expire or has already expired:
dv: މި އީމެއިލަކީ ތިރީގައިވާ ޔޫސަރތަކުގެ ޕީ.ޖީ.ޕީ ކީގެ  މުއްދަތު ހަމަވާ ދުވަސް ކައިރިވެއްޖެކަން/ހަމަވެއްޖެކަން އެންގުމަށް ފޮނުވިފައިވާ އީމެއިލްއެއް

en: Without a valid PGP key, the system will not be able to send them encrypted notifications.
dv: ސައްޙަ ޕީ.ޖީ..ޕީ ކީއަކާއި ނުލާ ސިސްޓަމްއަކަށް އެންކްރިޕްޓްކޮއްފައިވާ ނޮޓިފިކޭޝަން އެއް ނުފޮނުވޭނެ

en: PGP key expiration alert
dv: ޕީ.ޖީ.ޕީ ކީގެ މުއްދަތު ހަމަވާތީ ފޮނުވޭ އެލާރޓް

en: A new whistleblowing site has been registered.
dv:  އައު ވިސިލްބްލޯވިންގ ސައިޓެއް ވަނީ ރަޖިސްޓަރވެފައި

en: Registration data:
dv: ރަޖިސްޓްރޭޝަން ޑޭޓާ

en: Site: {Url}
dv: ސައިޓް: {Url}

en: Name: {Name}
dv: ނަން:{Name}

en: Email: {Email}
dv: އީމެއިލް: {Email}

en: New whistleblowing site registered
dv: ވިސްލްބްލޯކުރާ އާ ސައިޓެއް ރަޖިސްޓަރީކުރެވިއްޖެ

en: This is a test email sent out from the platform's administrative interface.
dv: މިއީ ޕްލެޓްފޯރމްގެ އެޑްމިނިސްޓްރޭޓިވް އިންޓަފޭސްއިން ފޮނުވާފައިވާ ޓެސްޓް އީމެއިލްއެއް

en: Reception of this email indicates that the server was able to authenticate to and interact with the SMTP mail server.
dv: މި އީމެއިލް ފޮނުވިފައި މިވަނީ ސާވާރ އޯތެންޓިކޭޓްވެ އެސް.އެމް.ޓީ.ޕީ މެއިލް ސާވާރއާއި އިންޓަރެކްޓްކުރެވިފައިވާތީ

en: Test email
dv: ޓެސްޓް އީމެއިލް

en: This is an email to notify you that a request has been made to change your email address to {NewEmailAddress}.
dv: މި އީމެއިލްއަކީ ތިޔަ ފަރާތުގެ އީމެއިލް އެޑްރެސް {NewEmailAddress}އަށް ބަދަލުކުރަމަށް އެދިފައިވާތީ ފޮނުވާފައިވާ އީމެއިލްއެއް.

en: Click the following link to validate this change:
dv: ގެނައި ބަދަލު ވެލިޑޭޓްކުރުމަށް މި ލިންކަށް ފިއްތަވާލައްވާ

en: If you didn't request this change, change your password and contact your system administrator.
dv: އެކައުންޓަށް މި ބަދަލު ގެންނަން އެދިފައި ނުވާނަމަ ވަގުތުން ޕާސްވޯޑް ބަދަލުކޮށް ސިސްޓަމް އެޑްމިނިސްޓްރޭޓަރަކަށް އަންގަވާ

en: Email change request
dv: އީމެއިލް ބަދަލުކުރުމަށް އެދުމަށް

en: From: {Author}
dv: ފޮނުވާ ފަރާތް:{Author}

en: Date: {EventTime}
dv: ތާރީޚް {EventTime}

en: From: Whistleblower
dv: ވިސިލްބްލޯވަރގެ ފަރާތުން

en: Date: {SubmissionDate}
dv: ތާރީޚް {SubmissionDate}

en: Label: {TipLabel}
dv: ލޭބަލް {TipLabel}

en: Status: {TipStatus}
dv: ސްޓޭޓަސް: {TipStatus}

en: The HTTPS certificate loaded on the platform is about to, or has already expired.
dv: މި ޕްލެޓްފޯމްއަށް ލޯޑުކޮއްފައިވާ އެޗް.ޓީ.ޓީ.ޕީ.އެސް ސެޓިފިކޭޓްގެ ދުވަސްހަމަވާ ތާރީޙް ހަމަވަނީ/ހަމަވެއްޖެ

en: Expiration date: {ExpirationDate}
dv: މުއްދަތު ހަމަވާ ތާރީޙް: {ExpirationDate}

en: Without a valid certificate, the platform will be accessible in a secure way only via Tor.
dv: ސައްޙަ ސެޓްފިކެޓަކާއި ނުލާ މި ޕްލެޓްފޯމް ރައްކާތެރިގޮތެއްގައި ބޭނުންކުރެވޭނީ ހަމައެކަނި ޓޯރ ބްރައުޒަރ ބޭނުން ކޮއްގެން.

en: Log in to solve the issue.
dv: މައްސަލް ހައްލުކުރެއްވުމަށް ލޮގް އިން ކުރައްވާ

en: Expiration alert for HTTPS certificate
dv: އެޗް.ޓީ.ޓީ.ޕީ.އެސް ސެޓިފިކޭޓްގެ މުއްދަތު ހަމަވާތީ ފޮނުވޭ އެލަރޓް

en: The automatic HTTPS certificate renewal scheduled for today just failed.
dv:  މިއަދަށް ޝެޑިއުލްކުރެވިފައިވާ އޮޓޯމެޓިކް އެޗް.ޓީ.ޓީ.ޕީ.އެސް ސެޓްފިކެޓް ރިނިއުއަލް ފެއިލްވެއްޖެ

en: The system will keep trying.
dv: ސިސްޓަމް އިތުރަށް މަސައްކަތްކުރަމުންދޭ

en: Failed HTTPS certificate renewal
dv: އެޗް.ޓީ.ޓީ.ޕީ.އެސް ސެޓްފިކެޓް އައު ކުރެވޭގޮތެއް ނުވި

en: This is an email to notify you that a custodian has authorized you to access to the whistleblowing identity for the report {TipNum}.
dv: މި އީމެއިލްއަކީ {TipNum} ރިޕޯޓްގެ ވިސިލްބްލޯވަރގެ އައިޑެންޓިޓީ ހޯދުމަށް އޮތް އެކްސެސް ތިޔަ ފަރާތަށް ކަސްޓޯޑިއަންއެއް ދީފައިވާކަން އެންގުމަށް ފޮނުވިފައިވާ އީމެއިލްއެއް

en: The report can be accessed at:
dv: މި ރިޕޯޓަށް އެކްސެސްވުމަށް :

en: Access to whistleblower's identity authorized
dv: ވިސިލްބްލޯވަރގެ އައިޑެންޓިޓީއާ ގުޅޭ މައުލޫމާތަށް އެކްސެސް ލިބިއްޖެ

en: This is an email to notify you that a custodian has denied you access to the whistleblowing identity for the report {TipNum}.
dv: މި އީމެއިލަކީ  ރިޕޯޓު {TipNum} ގެ ވިސްލްބްލޯވަރގެ އައިޑެންޓިޓީ ހޯދުމަށް އޮތް އެކްސެސް ތިޔަ ފަރާތަށް ދިނުމަށް ކަސްޓޯޑިއަންއެއް އިންކާރުކުރިކަން  އެންގުމަށް ފޮނުވިފައިވާ އީމެއިލެއް

en: Access to whistleblower's identity denied
dv: ވިސިލްބްލޯވަރގެ އައިޑެންޓިޓީއާ ގުޅޭ މައުލޫމާތު ލިބުމުގެ ޙުއްދައެއް ނުލިބޭ

en: This is an email to notify you that a recipient has requested access to the whistleblower's identity for the report {TipNum}
dv: މި އީމެއިލަކީ ރިޕޯޓު {TipNum}  ގެ ވިސިލްބްލޯވަރގެ އައިޑެންޓިޓީ ހޯދަން ރިސިޕިއަންޓެއް އެދިފައިވާކަން އަންގައި ދިނުމަށް ފޮނުވިފައިވާ އީމެއިލްއެއް

en: The request can be accessed at:
dv: އެދިފައިވާ މަޢުލޫމާތު ހޯދޭނީ:

en: New request of access to a whistleblower's identity
dv: ވިސިލްބްލޯވަރގެ އައިޑެންޓިޓީގެ  މައުލޫމާތު ހޯދަން އެދޭ އައު ރިކުއެސްޓް

en: This is an email to notify you that the whistleblower for the report {TipNum} has provided their identity.
dv: މި އީމެއިލްއަކީ {TipNum} ރިޕޯޓްގެ ވިސިލްބްލޯވަރ އެފަރާތުގެ އައިޑެންޓިޓީއާއި ގުޅޭ މައުލޫމާތު ހުށަހަޅާފައިވާކަން  އެންގުމަށް ފޮނުވިފައިވާ އީމެއިލްއެއް

en: The whistleblower has provided their identity
dv: ވިސިލްބްލޯވަރގެ އައިޑެންޓިޓީއާއި ގުޅޭ މައުލޫމާތު ވަނީ ހުށަހަޅާފައި

en: You're receiving this email because a password reset has been requested for the account: {Username}
dv: މި އީމެއިލްއަކީ {Username} އެކައުންޓްގެ ޕާސްވޯޑް ރީސެޓްކުރަން އެދިފައިވާތީ ފޮނުވިފައިވާ އީމެއިލްއެއް

en: If you didn't make this request, you may safely ignore and delete this email.
dv: މީ ތިޔަފަރާތުން އެދިފައިވާ އެދުމެއްނޫންނަމަ މި އީމެއިލާ ގުޅިގެން އެއްވެސް ފިޔަވަޅެއް  އަޅާކަށް ނުޖެހޭ އަދި މި އީމެއިލް  ފޮހެލާ

en: You can confirm your request by clicking the following link:
dv: ތިޔަ ބޭނުންފުޅުވާ ކަންތައް ޔަގީންކުރެއްވުމަށް މި ލިންކަށް ފިއްތަވާލައްވާ

en: Password reset instructions
dv: ޕާސްވޯޑް ރީސެޓްކުރާނެގޮތުގެ އިރުޝާދު

en: This is an email to inform you that your PGP key is expiring or has already expired.
dv: މި އީމެއިލަކީ ތިޔަފަރާތުގެ ޕީ.ޖީ.ޕީ ކީގެ މުއްދަތު ހަމަވާ ދުވަސް ކައިރިވެއްޖެކަން/ހަމަވެއްޖެކަން އަންގަން ފޮނުވިފައިވާ އީމެއިލްއެއް

en: You should extend its validity and update the key present on the platform, or upload a new key.
dv: ވެލިޑިޓީ އިތުރުކުރުމަށް މިހާރު ބޭނުންކުރަމުންދާ ކީ ޕްލެޓްފޯމަށް އަޕްޑޭޓްކުރޭ ނުވަތަ އާ ކީ އަޕްލޯޑުކުރޭ

en: Without a valid PGP key, the system won't be able to encrypt data provided to you.
dv: ސައްޙަ ޕީ.ޖީ..ޕީ ކީއަކާއި ނުލާ ސިސްޓަމްއަކަށް ތިޔަފަރާތަށް ފެނިގެންދާ މައުލޫމާތު އެންކްރިޕްޓެއް ނުކުރެވޭނެ

en: Click the link to activate the platform:
dv: ޕްލެޓްފޯމު އެކްޓިވޭޓް ކުރެެއްވުމަށް މި ލިންކަށް ފިއްތަވާލައްވާ

en: Activation
dv: އެކްޓިވޭޓްކުރުން

en: A software update is available.
dv: ސޮފްޓްވެއަރގެ ފަހުގެ އަޕްޑޭޓެއް އެބައޮތް

en: It is good security practice to keep the platform up to date.
dv: ޕްލެޓްފޯމު އަދާހަމަކޮށްފައި ބެހެއްޓުމަކީ ރައްކާތެރިކަމުގެ ގޮތުން ބަލާއިރު ރަނގަޅު އާދައެއް

en: To learn about new features and bug fixes in the new version consult the change log at: {ChangeLogUrl}
dv: އާ ވަރޝަންގައި ހިމެނޭ ބަގް ފިކްސްތަކާއި އާ ފީޗަރތަކުގެ މަޢުލޫމާތު ހޯދުމަށް ޗޭންޖް ލޮގް ހިޔާރުކުރައްވާ {ChangeLogUrl}

en: For instructions on software updates, please refer to the documentation at: {UpdateGuideUrl}
dv: ސޮފްޓްވެއަރ އަޕްޑޭޓްސްއާ ގުޅޭ އިރުޝާދު ހޯއްދެވުމަށް މި ޑޮކިއުމެންޓޭޝަން ބައްލަވާ: {UpdateGuideUrl}

en: This is an email to notify you that a recipient has granted you access to one or more reports.
dv: މި އީމެއިލަކީ  ތިޔަ ފަރާތަށް ރިޕޯޓަކަށް ނުވަތަ ރިޕޯޓުތަކަކަށް އެކްސެސް ވެވޭ ގޮތް ރިސިޕިއަންޓެއް ހަދައި  ދީފައިވާކަން އެންގުމަށް ފޮނުވިފައިވާ އީމެއިލެއް

en: New report
dv: އައު ރިޕޯޓް

en: The earliest expiration date is {EarliestExpirationDate}.
dv: އެންމެ ކުރު މުއްދަތެއްގައި ދުވަސްހަމަވާނެ ތާރީޙަކީ {EarliestExpirationDate}

en: Please remember to check them before they are deleted.
dv: ޑިލީޓް ކުރެއްވުމުގެ ކުރިން ރަނގަޅަށް ޗެކްކުރެއްވުމަށް ހަނދުމަފުޅު ބަހައްޓަވާ

en: Some reports will expire soon
dv: ބައެއް ރިޕޯޓްތަކުގެ މުއްދަތު ވަރަށް އަވަހަށް ހަމަވާނެ

en: This is an email to notify you that a whistleblower has selected you as a valuable recipient of their report.
dv: މި އީމެއިލަކީ ވިސިލްބޮލޯވަރއެއް އެފަރާތުގެ ރިޕޯޓު ފޮނުވުމަށް ތިޔަފަރާތް ރިސިޕިއަންޓެއްގެ ގޮތުގައި ހިޔާރުކޮށްފައިވާކަން އަންގަން ފޮނުވިފައިވާ އީމެއިލްއެއް

en: You are asked to pay special attention to the information and material contained therein. Please keep in mind that whistleblowers often expose themselves to high personal risks in the interest of the public. Therefore the material provided within this report should be considered to be of high importance.
dv: މީގައި ހިމެނޭ މައުލޫމާތާއި ތަކެއްޗަށް ޚާއްޞަ ސަމާލުކަމެއްދެއްވުން އެދެން.   ވިސިލްބްލޯވަރުންނަކީ އާންމު ލާބައާއި މަންފާއަށްޓަކައި އެމީހުންގެ އަމިއްލަ ނަފުސު ވަރަށްބޮޑު ނުރައްކަލަކަށް ހުށަހެޅޭ ބައެއް. އެހެންކަމުން މި ރިޕޯޓާއިއެކީ ފޯރުކޮށްދީފައިވާ މަޢުލޫމާތަކީ  މުހިންމު ކަމެއްދީގެން ބަލަހައްޓަންޖެހޭ މަޢުލޫމާތު

en: This is an email to notify that an existing report has been updated.
dv: މި އީމެއިލަކީ  ރިޕޯޓެއް އަޕްޑޭޓް ކުރެވިފައިވާކަން އެންގުމަށް ފޮނުވިފައިވާ އީމެއިލެއް

en: Report updated
dv:  ރިޕޯޓް އަޕްޑޭޓް ކުރެވިއްޖެ

en: This email is to remind you the presence of unread or updated reports.
dv: މި އީމެއިލަކީ ނުކިޔާ ނުވަތަ އަޕްޑޭޓް ކޮށްފައި ހުރި ރިޕޯޓްތައް ހުރިކަން ހަނދާން ކޮށްދިނުމަށް ފޮނުވިފައިވާ އީމެެއިލެއް

en: Reminder about unread or updated reports
dv: ނުކިޔާ ނުވަތަ އަޕްޑޭޓް ނުކުރާ ރިޕޯޓްތައް ހުރިކަން ހަނދާންކޮށްދެން

en: Role: {Role}
dv: ރޯލު: {Role}

en: Password: {Password}
dv: ޕާސްވޯޑް: {Password}
